wolne miejsca w zlobku

Marian Florków

Marian Florków

Pan Marian Florków - absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, geolog i nauczyciel geografii. Od 1970 r. mieszka w Żytelkowie. Przez wiele lat uczył w nieistniejącej już Szkole Podstawowej w Klepinie, był Naczelnikiem Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie z siedzibą w Białogardzie, związany z ruchem solidarnościowym nauczycieli.

Od 1998 r. Pan Florków przebywa na emeryturze i rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie historii, geografii i polityki. Jest autorem artykułów i felietonów zamieszczonych w lokalnych tygodnikach „Nowy Białogard” i „Białogardzianin”. W 2012 roku debiutował w bydgoskim miesięczniku literackim „Akant” utworem „Powiedz nam Apokalipso”, publikuje także limeryki o treści politycznej i artykuły z historii Polski i Europy.

Publikacje zamieszczone w miesięczniku „Akant”.

 Publikacje zamieszczone w miesięczniku „Akant”.
 Publikacje zamieszczone w miesięczniku „Akant”.

Strony w dziale: