wolne miejsca w zlobku

Ludowe Zespoły Sportowe

Dodane przez e-jankowska - czw., 09/02/2017 - 12:53

Kategoria

lok zdjęcie

Ludowe Zespoły Sportowe - polskie zrzeszenie grupujące kluby sportowe działające w małych miejscowościach, głównie na wsiach. Celem statutowym zrzeszenia jest upowszechnianie i rozwijanie kultury fizycznej i sportu. LZS jest członkiem ISCA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Kultury.

Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Białogardzie powstało w dniu 8 czerwca 1984 r., na podstawie decyzji Naczelnika Gminy Białogard Pana Stanisława Majewskiego (nieżyjącego, wielkiego sympatyka sportu wiejskiego). Działalność poszczególnych kół LZS na terenie Gminy Białogard rozpoczęła się dużo wcześniej, działały one bowiem w innych strukturach - podlegały bezpośrednio Powiatowym Radom LZS.

Najstarszym z działających Kół jest LZS "Tęcza" Czarnowęsy - rok powstania 1966. W skład Gminnego Zrzeszenia wchodzą obecnie następujące Koła:

 • "Radew" Białgórzyno,
 • "Morena" Buczek - działalność zawieszona,
 • "Huragan" Byszyno,
 • "Tęcza" Czarnowęsy,
 • "Markus" Gruszewo- działalność zawieszona,
 • "Huragan" Żytelkowo,
 • "Tęcza" Kościernica,
 • "Sokół" Lulewice,
 • "Świt" Łęczno,
 • "Pogoda" Nasutowo,
 • "Dream Team" Redlino- działalność zawieszona,
 • "Wiking" Rogowo - działalność zawieszona,
 • "Orzeł" Stanomino i Koło Ligi Obrony Kraju w Stanominie.

Strony w dziale: