Spotkanie z autorem

Dodane przez admin - śr., 18/01/2023 - 14:24

Kolejne spotkania uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Białogard

z autorem wystawy fotograficznej pt. „Przyroda naszego regionu”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Rogowa i Stanomina, jak wcześniej ich koledzy z SP Pomianowa, spotkali się z mieszkańcem naszej gminy, Panem Jackiem Smolińskim, autorem wystawy fotograficznej pt. „Przyroda naszego regionu”.

Autor podzielił się swoją wiedzą w jaki sposób najlepiej wykonywać zdjęcia na łonie natury. Podkreślił, że zaprezentowane zdjęcia są dowodem pasji i nieustannego poszukiwania piękna w przyrodzie.

Na wystawie znalazły się pracę osobiście wybrane przez pana Jacka Smolińskiego. Każda fotografia to osobna historia, o której autor opowiadał z dużą ciekawością.

Spotkanie było owocne zarówno dla uczniów chcących rozpocząć swoją przygodę z fotografią przyrodniczą jak i zainteresowanych kulisami tej pracy.

Jak zaczęła się ta piękna pasja? Jak wykonuje się zdjęcia na łonie natury? Ile godzin spędza
w terenie – na obserwacji w trudnych warunkach? To tylko niektóre zagadnienia omówione podczas spotkania z uczniami. Autor omówił szczegółowo różnorodne techniki fotografii i podkreślił, jak ważna u niego jest chęć ukazania piękna flory i fauny naszego regionu.

A fotografia to nie jedyna pasja naszego mieszkańca. Łączy ją z kajakarstwem i rzeźbiarstwem.

Z całą pewnością dla uczniów były to bardzo owocne i miłe spotkania.

Serdeczne podziękowania dla pana Jacka Smolińskiego za poprowadzenie spotkań w naszych bibliotekach i powodzenia w dalszych „łowach” cudownych ujęć przyrody.

Ewa Juszczyk-Lachs

Uczniowie szkoły podstawowej w Rogowie z autorem wystawy  fotografii Przyroda naszego regionu w miejscowej bibliotece (2)