Spotkanie z autorem fotografii

Dodane przez admin - czw., 08/12/2022 - 12:55

SPOTKANIE Z AUTOREM FOTOGRAFII

Uczniowie VI klasy Szkoły Podstawowej w Pomianowie, spotkali się w miejscowej filii bibliotecznej, z Panem Jackiem Smolińskim, autorem wystawy fotografii zatytułowanej „Przyroda naszego regionu”

Spotkanie z autorem zdjęć niewątpliwie, będzie dla uczniów niezapomnianym doświadczeniem. Mogli bowiem dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej wykonywać zdjęcia na łonie natury oraz, że z pewnością są one dowodem pasji i nieustannego poszukiwania piękna w przyrodzie. Każda fotografia to osobna historia, o której autor bardzo ciekawie opowiadał,
i na której można zobaczyć bogactwo różnorodności przyrodniczej naszego regionu.

Jak zaczęła się ta piękna pasja? Jak wykonuje się zdjęcia na łonie natury? Ile godzin spędza
się w terenie, na obserwacji, w trudnych warunkach? To tylko niektóre zagadnienia omówione podczas spotkania z szóstoklasistami. Autor omówił szczegółowo różnorodne techniki fotograficzne i podkreślił, że bardzo ważna jest chęć ukazania piękna przyrody, roślin
i zwierząt naszego regionu. Wrażliwość oraz indywidualne podejście każdego fotografującego, daje obraz emocji i często zupełnie innego spojrzenia na te same miejsca i otaczającą nas przyrodę. Istotna jest ta jedna, niepowtarzalna chwila, uchwycona i utrwalona na zdjęciu.

Pan Jacek Smoliński kilkakrotnie podkreślił, że bardzo ważna w życiu każdego człowieka jest pasja i oddanie się jej całym sercem. Dodajmy, że fotografia to nie jedyna jego pasja, łączy ją z kajakarstwem i rzeźbiarstwem.

Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania dotyczące fotografowania oraz byli zdumieni ile wysiłku kosztuje zrobienie takich ujęć.

Z całą pewnością było to bardzo owocne spotkanie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne, w dniu 19 grudnia br., w szkole podstawowej w Rogowie.

Ewa Juszczyk-Lachs

Uczniowie szkoły podstawowej w Pomianowie z autorem wystawy  fotografii Przyroda naszego regionu w miejscowej bibliotece (2)
Uczniowie szkoły podstawowej w Pomianowie z autorem wystawy  fotografii Przyroda naszego regionu w miejscowej bibliotece (3)
Uczniowie szkoły podstawowej w Pomianowie z autorem wystawy  fotografii Przyroda naszego regionu w miejscowej bibliotece (4)