Z dniem 2 maja 2022 r. Żłobek w Kościernicy przywita pierwszych żłobkowiczów

Dodane przez admin - pon., 28/02/2022 - 10:35

Już wkrótce swoją działalność rozpocznie żłobek gminny w Kościernicy 28.

Nowa placówka ma rozpocząć swoją działalność z dniem 1.05.2022 r.

Przypomnijmy, że żłobek będzie pierwszą tego rodzaju placówką w gminie Białogard. Koszt realizacji wraz z wyposażeniem opiewa na około 1 841 838 zł. Kwotę tę udało się pozyskać władzą gminy w ramach programu ,,Maluch plus”.

Rada Gminy Białogard na Sesji w dn. 15 września 2021 r. przyjęła uchwałę w sprawie utworzenia żłobka w Kościernicy i nadania Statutu.

Parter byłej Szkoły Podstawowej w Kościernicy został przebudowany na potrzeby żłobka. Będzie miał powierzchnię użytkową ok. 600 m2. W placówce znajdą się 3 sale żłobkowe, wózkownia, a także pomieszczenie magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Docelowo w żłobku w Kościernicy ma przebywać 56 dzieci.

W najbliższych dniach planujemy rozpocząć nabór dzieci oraz rekrutację pracowników.
Miś z balonami