DOŻYNKI GMINNE 2024- KOŚCIERNICA

Dodane przez admin - pon., 02/09/2024 - 16:37

DOŻYNKI GMINNE 2024- KOŚCIERNICA

W sobotę 31 sierpnia br., nabożeństwem dziękczynnym za tegoroczne zbiory, rozpoczęły się
w Kościernicy,
Gminne Dożynki 2024Wójt Jacek Smoliński, w imieniu całej społeczności oraz własnym, podziękował rolnikom i ich rodzinom, za ich ciężką, codzienną pracę, wielki trud i godną postawę. Dożynki są okazją, by w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność ludziom rolniczego trudu.

Starostowie dożynek Pani Maria Zacharek i Pan Tomasz Kołodziejski, w imieniu rolników przekazali na ręce Wójta, bochen chleba, który podzielony został pomiędzy obecnych na uroczystości. Po części oficjalnej, uczestnicy mogli skosztować różnych wyrobów przygotowanych przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, oferowanych przy wyjątkowo zaaranżowanych stoiskach. Wiele atrakcji, konkursów, wspaniałych potraw
i wyjątkowa oprawa muzyczna, przyciągnęły mieszkańców nie tylko z terenu gminy. Wszystko to można było zobaczyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców sołectwa Kościernica, sołtysowi Damianowi Janusiakowi, radnemu Radosławowi Kłysowi, pracownikom Urzędu Gminy Białogard i świetlic wiejskich, pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej
w Stanominie oraz filii blibliotecznych, Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy oraz wielu innym osobom i instytucjom. Dziękujemy księżom celebrującym mszę świętą, a przede wszystkim DZIĘKUJEMY Wam- Państwu, za obecność na tegorocznych dożynkach gminnych. Nie bez znaczenia jest również wkład sponsorów i darczyńców, dzięki hojności których, można było między innymi docenić zwycięzców dożynkowych konkursów. Dziękujemy też naszym jednostkom, stowarzyszeniom, instytucjom, które poświęciły swój czas, dla celebrowania z nami, tego pięknego, dorocznego Święta Plonów.

Lista sponsorów

• Bank Spółdzielczy w Białogardzie

• Polana sp. z o. o. Żelimucha

• Goodvalley Polska

• Koło Łowieckie „Daniel”

• Firma AstaNet

• Enertrag Polska sp. z o. o.

• Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych Białogard

• Szwejkowska Małgorzata- Konsumy

• PKS Gryfice

• Firma Transportowo-Usługowa Andrzej Giec Białogórzyno

• European Energy Polska Sp. z o.o.

• Zakład Usług Drogowo-Mostowo-Transportowych Jan Kruszewski

uplecione własnoręcznie z tegorocznych zbóż, wieńce dożynkowe. Zgodnie z tradycją do przygotowania wieńca nie używa się drutów ani metalowych konstrukcji. Wieńce są  symbolem zakończenia żniw i podziękowania za zebrane plony.