wolne miejsca w zlobku

ABSOLUTORIUM i WOTUM ZAUFANIA DLA WÓJTA

Dodane przez admin - pon., 24/06/2024 - 14:42

ABSOLUTORIUM i WOTUM ZAUFANIA DLA WÓJTA

Podczas dzisiejszej (21 czerwca) sesji, radni Rady Gminy Białogard, bez jakichkolwiek uwag przyjęli przygotowany i przedstawiony przez Wójta Gminy Jacka Smolińskiego raport
o stanie gminy Białogard za rok 2023. Zwieńczeniem tego było podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Wójta.

Wotum zaufania – to podjęta w specjalnym głosowaniu uchwała Rady Gminy, wyrażająca zaufanie do działalności wójta, aprobująca jego bieżącą działalność. Wójt co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów
i strategii oraz uchwał rady gminy.

Głosowanie nad uchwałą absolutoryjną poprzedziło przyjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu
za 2023 roku. Pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat zeszłorocznej realizacji budżetu odczytała Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Pani Iwona Lewandowska.

Za podjęciem uchwały absolutoryjnej dla Wójta Gminy Białogard Jacka Smolińskiego było
14 radnych, a zatem jednogłośnie Wójt otrzymał absolutorium za rok 2023.

GRATULUJEMY!

sala posiedzeń Rady Gminy Białogard. Przy stołach siedzą radni Gminy oraz Skarbnik Gminy. Przy mównicy stoi Wójt Gminy Białogard. W tle widoczne Godło Polski oraz częściowo Herb Gminy Białogard. Widoczne są również  dwie flagi – RP i Gminy Białogard. Za plecami radnych widoczny ekran z treścią głosowania.