Program Czyste Powietrze

Dodane przez admin - wt., 05/03/2024 - 16:31

Szanowni Państwo,

Gmina Białogard prowadzi bezpłatny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, mieszczący się w Urzędzie Gminy, przy
ul. Wileńskiej 8, w Białogardzie.

Program jest skierowany do osób fizycznych, właścicieli, współwłaścicieli budynków mieszkaniowych jednorodzinnych lub właścicieli mieszkań wydzielonych w tych budynkach z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Wsparcie finansowe można otrzymać na:

• wymianę starych, nieefektywnych pieców tzw. „kopciuchów”
    na ekologiczne źródła ciepła spełniające wymagania Programu,

• instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej,

• wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,

• mikroinstalację fotowoltaiczną,

• docieplenie przegród budowlanych oraz wymianę stolarki okiennej
    i drzwiowej, niezbędną dokumentację projektową.

Dofinansowanie można otrzymać na projekty już zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte, pod warunkiem poniesienia pierwszego kosztu nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Czas na zrealizowanie zadania wynosi 30 miesięcy od daty złożenia wniosku
o dofinansowanie. Nabór wniosków prowadzony jest w sposób ciągły. Umowy będą podpisywane do 31.12.2027r.a wszystkie prace związane z inwestycją muszą być ukończone do 30.06.2029r.

Osoby zainteresowane uzyskaniem większej ilości informacji na temat Programu oraz potrzebujące wsparcia w wypełnieniu wniosku, mogą uzyskać pomoc w ww. punkcie konsultacyjno-informacyjnym, w godzinach pracy Urzędu (po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu się) lub dzwoniąc na numer telefonu +48 605-209-910.

Program Czyste Powietrze