OBCHODY JUBILEUSZU 50-LECIA GMINY BIAŁOGARD

Dodane przez admin - śr., 06/12/2023 - 16:05

Kategoria

O godz. 17.00, 1-go grudnia, w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich
w Białogardzie, rozpoczęły się obchody 50 rocznicy utworzenia Gminy Białogard. Sekretarz
Gminy – Alicja Kubiś, w imieniu Pana Jacka Smolińskiego Wójta Gminy Białogard, Pani
Anny Suszyńskiej Przewodniczącej Rady Gminy, Pani Izabeli Czaplejewskiej Skarbnika
Gminy oraz swoim własnym, powitała wszystkich zgromadzonych. Zaproszenie na
uroczystość przyjęli włodarze sąsiednich gmin, były Wójt Gminy Maciej Niechciał, byli
i obecni Radni Rady Gminy Białogard, sołtysi, byli i obecni Dyrektorzy jednostek
organizacyjnych Gminy, byli i obecni pracownicy Urzędu Gminy Białogard oraz
przedstawiciele firm i instytucji współpracujących i sympatyzujących z Gminą Białogard.
Tak ważny jubileusz wymagał sięgnięcia pamięcią wstecz, dlatego też uczestnicy, mogli
wysłuchać krótkiego zarysu wydarzeń historycznych, które ukształtowały naszą gminę.
Były, długoletni Wójt Gminy Pan Maciej Niechciał, w swoim krótkim wystąpieniu, nawiązał
do okresu obejmującego czasy prawdziwej rewolucji w administracji lokalnej wraz trudnym
okresem jaki gmina przeżywała, po opuszczeniu jej terenu, przez wojska radzieckie.
Kolejnym, ważnym punktem obchodów była prezentacja współczesnej gminy i jej
rozwój. Pan Jacek Smoliński, obecny włodarz, stojący na czele Gminy od 2014 r., krótko,
aczkolwiek bardzo rzeczowo i merytorycznie, przedstawił działania jakie były, są i będą
realizowane dla dobra gminy i jej mieszkańców.
Miłym akcentem jubileuszu 50-lecia utworzenia Gminy Białogard, było specjalne
wydanie „Zarysu  historycznego  administracji  w  Gminie  Białogard”, które każdy
z uczestników uroczystych obchodów, otrzymał wraz z pamiątkową filiżaneczką.
Po solidnej dawce ponadczasowych utworów, w wykonaniu wokalisty – Pana
Mirosława Deredasa, w sali bankietowej, przy pięknie zastawionym stole, niezliczoną ilością
przekąsek wraz ze słodkościami, rozlegał się gwar ludzi, którzy spotkali się po dłuższym bądź
krótszym okresie niewidzenia.
Jubileusz 50-lecia stał się okazją do celebrowania wspólnych dokonań ale
i podkreślenia, że historia tej gminy, to historia ludzi, których połączyła wspólna praca
i pasja, to historia naszych relacji i przyjaźni na drodze wspólnego budowania naszej małej
ojczyzny – Gminy Białogard. (AK)

duży, kinowy ekran. Na białym tle widoczny napis 50-lecie powstania Gminy Białogard. Pod napisem biało-czerwona flaga a na jej tle herb Gminy Białogard. Kolory herbu to niebieski, pomarańczowy, biały i czerwony.
na biało-brązowo-czarnym tle widoczna brązowa mównica, przy której stoi mężczyzna – Wójt Gminy Białogard – Jacek Smoliński. Na przedniej ścianie mównicy widoczny herb Gminy Białogard. Kolory herbu to niebieski, pomarańczowy, biały i czerwony. Przy mównicy postawiony mikrofon.
duży, kinowy ekran. Na białym tle widoczny napis Kościół w Stanominie, a pod nim szaro-brązowe zdjęcie, na którym widać fragment budowli – kościoła. Przed ekranem widoczna brązowa mównica, przy której stoi kobieta – Sekretarz Gminy Białogard – Alicja Kubiś. Na przedniej ścianie mównicy widoczny herb Gminy Białogard. Kolory herbu to niebieski, pomarańczowy, biały i czerwony. Przy mównicy, u dołu postawiony kosz z kwiatami.
fragment widowni. Fotele, na których siedzą kobiety i mężczyźni.
fragment widowni. Fotele, na których siedzą kobiety i mężczyźni. Pierwszy rząd widowni – od lewej, w pierwszym fotelu siedzi kobieta w białej bluzce – Przewodnicząca Rady Gminy, w drugim fotelu siedzi kobieta w niebieskiej sukience – Skarbnik Gminy, w trzecim fotelu siedzi mężczyzna w ciemnym garniturze i białej koszuli – Wójt Gminy, w czwartym fotelu siedzi mężczyzna w granatowym garniturze, białej koszuli z krawatem, w piątym fotelu siedzi kobieta w ciemnej marynarce z bukietem kwiatów na kolanach – Burmi
na brązowo-granatowym tle, brązowa mównica przy której stoi mężczyzna, a po jego bokach dwie kobiety. Z lewej strony mężczyzny, który przemawia stoi kobieta ubrana w białą bluzkę. Z prawej strony mężczyzny stoi kobieta ubrana w ciemną sukienkę w jasne kształty i ciemną marynarkę. Mężczyzna ubrany jest w ciemny garnitur i białą koszulę. Na przedniej ścianie mównicy umieszczony jest herb Gminy Białogard. Kolory herbu to niebieski, pomarańczowy, biały i czerwony. Przy mównicy postawiony mikrofon.
biała filiżanka stojąca na białym spodku. Na filiżance złoty napis – 50 lat Gminy Białogard. 1973 – 2023
biała filiżanka stojąca na białym spodku. Na filiżance złoty napis – 50 lat Gminy Białogard. 1973 – 2023. W tle widoczna pierwsza strona książki z napisem Zarys dziejów administracji w Gminie Białogard.

Strony w dziale: