wolne miejsca w zlobku

WAGA MIEESZKAŃCY GMINY BIAŁOGARD!!!

Dodane przez admin - sob., 27/07/2024 - 09:40

WAGA MIEESZKAŃCY GMINY BIAŁOGARD

Komunikat dotyczący przydatności wody

Regionalne Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Białogardzie, Rejon Eksploatacji nr 3 w Karlinie informuje, że w dniu 26.07.2024 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białogardzie stwierdził warunkową przydatność wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - dla urządzeń wodociągowych zlokalizowanych na SUW Redlino, zaopatrującego miejscowości gminy Białogard: Redlino, Lulewiczki, Lulewice, Żelimucha, Ząbki w powiecie białogardzkim ze względu na obecność bakterii grupy coli.

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do przygotowywania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

UWAGA! Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. Spółka Regionalne Wodociągi i Kanalizacja w Białogardzie prowadzi dezynfekcję sieci i przeprasza odbiorców za niedogodności.

ulotka