Get Adobe Flash player

Decyzja w sprawie funkcjonowania oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Białogard
Po konsultacji z Dyrektorami szkół z terenu Gminy Białogard podjęta została decyzja
o nie wznawianiu z dniem 6 maja 2020 r. zajęć w oddziałach przedszkolnych naszych szkół.
Dyrektorzy zwracają uwagę, że wytyczne dotyczące zachowania bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania przedszkoli, są bardzo restrykcyjne, wskazują, iż nie jest jeszcze bezpiecznie pod względem epidemicznym i wciąż mogą wystąpić zdarzenia, w których zdrowie
i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników szkół może być zagrożone.
Należy podkreślić, że to na dyrektorze placówki spoczywa obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków do pracy i nauki. W obecnej sytuacji jest to warunek ciężki do spełnienia. Po konsultacjach wydana została zgoda na zawieszenie zajęć do 24 maja 2020 r. , oznacza to, że oddziały przedszkolne nie zostaną otwarte wcześniej niż 25 maja 2020 r. Ostateczny termin będzie uzależniony od pełnego zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i pracowników.
Informacje o tym, że żłobki i przedszkola mogą być otwarte od 6 maja, podane zostały 29 kwietnia, czyli tuż przed długim majowym weekendem, dając samorządom oraz innym organom prowadzącym placówki zaledwie 3 dni na przygotowanie. Dodatkowo, wymogi sanitarne, które miałyby spełnić placówki dla najmłodszych dzieci, są sformułowane zbyt ogólnie. W związku z powyższym Wójt Gminy Białogard nie podejmie decyzji o otwarciu placówek, jeżeli będzie istniało ryzyko, zagrożenia bezpieczeństwu lub zdrowia dzieci i ich opiekunów.
Wójt Gminy Białogard
Jacek Smoliński

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem