Get Adobe Flash player

Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Od 25 marca 2020 r., w związku z wejściem w życie nowych przepisów, nauczanie w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie będzie realizowane w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego Librus., platformy epodreczniki.pl lub w formie komunikatorów wybranych przez nauczycieli.

Nauczanie zdalne będzie realizowane wg następujących zasad:

  • treści i materiały do wykonania przez uczniów w domu, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy. Przypominam, że plan zajęć       umieszczony jest w dzienniku elektronicznym oraz na stronie internetowej szkoły: szkolarogowo.edu.pl.
  • formy pracy zdalnej będą bardzo różne, w zależności od możliwości kontaktu z uczniami. Dopuszcza się następujące formy pracy zdalnej:
  1. prace przesyłane przez dziennik elektroniczny Librus;
  2. instrukcje wysyłane sms -em lub mailowo;
  3. indywidualne konsultacje online lub mailowe;
  4. prowadzenie zajęć online w rzeczywistym czasie z klasą;
  5. oglądanie lekcji w TV;
  6. oglądanie filmów lub słuchanie audycji radiowych;
  7. kształcenie korespondencyjne, czyli odbieranie przez rodziców materiałów edukacyjnych w tzw. szkolnym okienku.
  8. inne formy wybrane, uzgodnione z uczniami, rodzicami.

Oddziały przedszkolne

Nauczyciele, poprzez wybrane formy komunikacji, będą informować rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko.

Jak wskazują eksperci, dzieci w grupie wiekowej od 3 do 7 lat powinny spędzać czas na oglądaniu telewizji maksymalnie 30 minut dziennie. Te same wytyczne dotyczą komputera.

Klasy I - III

Wychowawcy klas za pośrednictwem wybranej formy komunikacji będą przekazywać informacje, jakie zagadnienia wynikające z planu nauczania może dziecko zrealizować w ramach nauczania w domu, najlepiej przy pomocy rodziców.

Klasy IV - VIII

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem wybranych komunikatorów będą przekazywać informację, polecenia i zadania do opracowania przez uczniów w domu. Sposób wykonania zadań, termin przesłania wykonanych prac oraz adres mailowy, na który należy przesłać wykonane prace, zadania, prezentacje, itp. będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu.

Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie oraz za pomocą dziennika elektronicznego przekazywać bieżące informacje dotyczące nauczania zdalnego.

Zachęcam Uczniów do regularnego ( w miarę możliwości) zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców i systematycznego wykonywania zadań przesyłanych przez nauczycieli.

Rodziców proszę o odczytywanie informacji zamieszczonych przez nauczycieli

w dzienniku elektronicznym.  Proszę    o bieżącą współpracę z wychowawcami.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl zostały udostępnione

e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jako Rodzice, znaleźliście się Państwo w nowej , trudnej sytuacji. Wiemy, że nie wszyscy z Państwa są w stanie pomóc dzieciom z procesie zdalnej edukacji.

Zarówno my, Nauczyciele jak i Państwo jako Rodzice przeżywamy stres i frustrację , że zdalne realizowanie programu dydaktycznego może wpłynąć na wyniki naszych dzieci.

W tym trudnym czasie funkcja dydaktyczna szkoły   to tylko jeden z elementów. Teraz kluczowe jest budowanie poczucia bezpieczeństwa    dzieci i młodzieży, ułatwienie im zrozumienie własnych, trudnych emocji i emocji osób nam najbliższych. Nie chcemy potęgować tego strachu nadmiarem klasówek i ocenami.

Każdy z nas potrzebuje wsparcia, zrozumienia, czego Wszystkim serdecznie życzę.

Elżbieta Trzcińska,

dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Jana Brzechwy w Rogowie

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem