Get Adobe Flash player

Przybieżeli do Rogowa…

Słonecznego 15 stycznia bieżącego roku, o aurze bliższej świętom Wielkiej Nocy niż Bożego Narodzenia, z małym poślizgiem po Trzech Królach, zleciały do Szkoły w Rogowie kluczem, białe anioły ze szkoły w Stanominie, by wspólnie z rogowskimi pastuszkami oraz chórami uczniowskimi ze szkół podstawowych z Pomianowa, Stanomina i Rogowa, uczcić kolędą i pastorałką nadejście Zbawiciela.
Na mistrzowsko przygotowanym przez p. Marzenę Pakos, p. Edytę Klewin, p. Jolantę Borys, Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pod arcybatutą Maestra Elżbiety Trzcińskiej i Haliny Błażewicz z Rogowa, Iwony Madejskiej – Zalewskiej, Małgorzaty Szyperskiej, Tomasza Trybusia ze Stanomina oraz Andrzeja Jórkowskiego z Pomianowa, młodzi widzowie mogli podziwiać kunszt i „ dziwną harmonię pienii” wschodzących gwiazd muzyki sakralnej.
Nad przykłuwającą estetyką scenografią do świtu pracowały: p. Aleksandra Grześkowiak i p. Katarzyna Chódzyńska. Nad jakością dżwięku czuwała, jak zwykle niezawodna p. Beata Samiec.
Całość w bardzo zgrabny sposób przeprowadziły uczennice klasy VIII Oliwia Durawa i Assunta Łazoryk.
Wielu tego dnia, dało się porwać entuzjazmowi i z radością, choć pod nosem, wspólnie z artystami poczęło „kolędować małemu”.
Po pięknej prezentacji zespołów, gdy już wybrzmiała ostatnia nuta żywej pastorałki, wyśpiewanej przez rogowską młodzież, wszyscy wykonawcy w asyście opiekunów , staropolskim zwyczajem poproszeni zostali do uginających się od jadła i napojów suto zastawionych stołów.
Liczni przybyli jedli tak, jak śpiewali. …A zaiste było co…
Dzięki smakołykom przygotowanym przez rodzicow Dominiki Marunowskiej, Patrycji Trei, Mileny Sławickiej, Evy Walenski, Francesco i Alberto Leorato, Wiktora Serafina., Kacpra Mariaka. oraz Hani, Jakuba i Bartka Drąg, Radzie Rodziców oraz Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Liderka , którym składamy gorące podziękowania, artyści wrócili do swoich „Alma Mater” z uśmiechniętymi brzuszkami, zastrzykiem sporej dawki serotoniny i zapowiedzą, której nie należy lekceważyć , rychłego powrotu na kolejny przegląd.
Ewa Żukowska-Pender

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem