Get Adobe Flash player

Dnia 7 grudnia 2019r., w Kościernicy odbyła się Pierwsza Gminna Wigilia ,, Pod Gwiazdami".
Podczas tego wydarzenia, na scenie wystąpili uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy śpiewając kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Nie zabrakło też krótkiego przedstawienia Jasełkowego. Gościliśmy również Panią Jadwigę Milewicz, która swym pięknym głosem uświetniła spotkanie i zachęciła obecnych do włączenia się w śpiew wszystkim nam znanych kolęd.

 

W trakcie Wigilijnego Spotkania, nie mogło zabraknąć także Mikołaja. Przybył on z pełnym wozem prezentów, które rozdał wśród obecnych. Ale jak wiemy symbolem tych świat jest również pięknie przystrojone drzewko choinkowe, dlatego organizatorzy zadbali o to, by każdy kto zaśpiewał kolędę w nagrodę otrzymał żywą choinkę.
Wigilia to również czas spędzony z najbliższymi przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami, dlatego też organizatorzy zadbali o poczęstunek dla mieszkańców gminy, którzy zechcieli przybyć na Pierwszą Gminną Wigilię „Pod Gwiazdami”. Z okazji tego spotkania Wójt Gminy rozdał pamiątkowe bombki. Można było również nabyć ozdoby świąteczne, które w większości były rękodziełem naszych mieszkańców.
Atrakcją tego wydarzenia, ku uciesze najmłodszych, była niewątpliwie Szopka Betlejemska
z żywymi zwierzętami.

Na zakończenie tego wydarzenia, na scenę wkroczyli pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz chętni mieszkańcy i wspólnie zaśpiewali świąteczną piosenkę Jest taki dzień tylko jeden raz do roku……..

Serdeczne podziękowania kieruję pod adresem Wójta Gminy Białogard i Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za pomysł organizacji takiego Spotkania Wigilijnego.
Dziękuję także wszystkim sponsorom, Kołom Gospodyń Wiejskich i wszystkim tym, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie potraw i różnego rodzaju wypieków na tę okoliczność.
Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy oraz GOPS-u za obsługę stoisk i wszelkie aspekty organizacyjne, a także wszystkim Dyrektorom szkół, uczniom i nauczycielom przygotowującym dzieci do występów.

Kieruję także swoje podziękowania dla  strażaków z OSP w Kościernicy, za pomoc
w zabezpieczeniu ładu i porządku podczas imprezy.

Radosław Kłys
Radny Rady Gminy Białogard

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem