Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z grupy 3-4 latki wraz z wychowawczynią Edytą Klewin oraz 5-6 latki z wychowawczynią Haliną Błażewicz uczestniczyły w obchodach Dnia Postaci z Bajek zorganizowanym przez bibliotekarza Tomasza Bohdziewicza w bibliotece szkolnej.

Dzieci po raz kolejny miały okazję spotkać się z bohaterami bajek i przeżywać wspólnie z nimi niesamowite przygody.  Tomasz Bohdziewicz przeczytał dzieciom bajkę o „Trzech braciach” autorstwa  Jacoba i Wilhelma Grimm. Następnie przedszkolaki odgadywały zagadki związane z postaciami z bajek, rozpoznawały postacie na obrazach oraz wcieliły się w bohaterów jednej z bajek. Świetną zabawą dla dzieci okazało się zadanie polegające na oddzieleniu grochu od fasoli. Wymagało ono współpracy zespołowej, rozwijało komunikatywność i podział obowiązków w grupie. Na koniec przedszkolaki kolorowały ulubione postacie z bajek.

Należy pamiętać, że wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

Tomasz Bohdziewicz


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem