Get Adobe Flash player

W tym roku obchodziliśmy wyjątkową, 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach dzieci oraz dorośli podjęli wspólne inicjatywy, których celem było okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła, której uczniowie i nauczyciele w tym dniu pamiętali o niebieskim stroju. Na szkolnych korytarzach pojawiły się ilustracje i gazetki przypominające dzieciom ich prawa. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie znajomości swoich praw, natomiast uczniowie klas młodszych i dzieci oddziału przedszkolnego wykonały prace plastyczne dotyczące praw dzieci. Ponadto wychowawcy klas przeprowadzili ze swoimi uczniami lekcje o prawach dzieci w oparciu o scenariusze przygotowane przez UNICEF. Dla wszystkich był to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.

Beata Samiec

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem