Get Adobe Flash player

Jak w każdej polskiej wsi, znajdują się przydrożne kapliczki, które stanowią nieodłączny element wiejskiego krajobrazu, tak też było i jest w Nosówku.

W czerwcu br. mieszkańcy sołectwa Nosówko podjęli uchwałę w sprawie wniosku dot. likwidacji kapliczki w „starej” lokalizacji i wzniesienia w nowej, przy świetlicy wiejskiej. Głównym powodem takiej decyzji był zły stan techniczny tej kultowej budowli pochodzącej z 1957 r. Za wybudowaniem w nowym miejscu, przemawiał również fakt lokalizacji
w centrum wsi, blisko zabudowy mieszkaniowej. Dzięki temu większa część lokalnej społeczności będzie miała możliwość dbania o kapliczkę oraz korzystania z niej (np. podczas nabożeństw majowych, obrzędów dziękczynnych).

Wszelkie prace związane z wzniesieniem nowej budowli były wykonane przez zaangażowanych mieszkańców sołectwa Nosówko, a nadzorowane przez sołtysa wsi – Pana Sławomira Geisheimera. W sierpniu br. kapliczka została również poświęcona przez proboszcza Parafii Najświętszej Maryi Panny w Białogórzynie.

Kapliczka została wykonana w formie szafki, z dwuspadowym daszkiem. W środku,
za przeszklonymi drzwiczkami, umieszczono figurkę Matki Boskiej, stanowiącej nawiązanie do symboliki poprzedniej kapliczki. Idealnym dopełnieniem i zarazem pięknym akcentem podkreślającym jej wygląd, jest oświetlenie, wykonane przez Pana Kazimierza Nuszkiewicza. Dzięki temu kapliczka w nowym miejscu wkomponowała się doskonale w lokalny krajobraz.

Zresztą, zobaczcie sami…

Karolina Dondera


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem