Get Adobe Flash player

... Z CERTYFIKATEM FUNDACJI WSPIERANIA OBRONNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA FIRMARE 4 LIFE

 

30 października 2019 r. w 8. Koszalińskim Pułku Przeciwlotniczym uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego wraz z opiekunem Tomaszem Bohdziewiczem pomyślnie ukończyli szkolenie z przygotowania pocztu sztandarowego do wystąpień w uroczystych wydarzeniach z udziałem sztandaru. Poczet uczestniczył w projekcie „ASYSTA młodych z regionu zachodniopomorskiego w służbie Niepodległej. Warsztaty szkoleniowo-metodyczne” organizowanym przez Fundację Wspierania Obronności i Bezpieczeństwa FIRMARE 4 LIFE, współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt miał na celu upowszechnianie i promowanie wiedzy o poczcie sztandarowym, sztandarze i podmiotach posiadających sztandar.

Uczniowie odbyli kilkugodzinną musztrę indywidualną pocztu sztandarowego i poznali podstawowe chwyty sztandarem podczas uroczystości szkolnych i wydarzeń o charakterze uroczystym (patriotycznym, patriotyczno-religijnym). Uzupełnieniem szkolenia były praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem ratowników medycznych.

Po zakończonych zajęciach uczniowie nabrali pewności i wprawy w posługiwaniu się sztandarem i uświadomili sobie, jaką szczególną rolę pełnią w asyście honorowej sztandaru, który stanowi symbol tradycji, honoru i męstwa.

Tomasz Bohdziewicz


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem