Get Adobe Flash player

W dniu 2 września 2019r. o godz. 8.00 wybrzmiał w Szkole Podstawowej im. ppor. Ryszarda Kuleszy w Pomianowie pierwszy dzwonek. Dyrektor szkoły Agnieszka Zasztowt powitała całą społeczność szkolną, Wójta Gminy Białogard - Pana Jacka Smolińskiego, wszystkich rodziców, a w szczególności rodziców dzieci, które rozpoczynają naukę w tej szkole, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczniów, a szczególnie ciepło wszystkich tych uczniów, dla których był to pierwszy dzień w naszej gminnej szkole. 

Pani Agnieszka Zasztowt z humorem dodała, iż dwumiesięczna przerwa w nauce i szkolnych obowiązkach zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko, bo wszystko co dobre, szybko się kończy. Tegoroczne wakacje wymagały od grona pedagogicznego


i pracowników szkoły, szczególnego zaangażowania i nie lada wysiłku. Nowy rok szkolny przywitał wszystkich potężną zmianą – zmianą siedziby szkoły. Przeprowadzka z Kościernicy do Pomianowa, wymiana podłóg w klasach, urządzenie klas na nowo, dostosowanie szkoły do potrzeb dzieci młodszych niż te, które uczyły się w tym budynku przed wakacjami pochłonęły wiele czasu i pracy. Dlatego Pani Dyrektor skierowała do nauczycieli, pracowników obsługi i administracji serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie
w prace remontowo – przygotowawcze. Dodała również, iż Szkoła Podstawowa
w Pomianowie w chwili obecnej będzie największą szkołą w Gminie Białogard, do dwóch oddziałów przedszkolnych będzie uczęszczało 36 dzieci, a w 10 oddziałach szkoły podstawowej uczyć się będzie 179 uczniów. W sumie będzie tu 215 młodych ludzi, 215 różnych osobowości i charakterów, ale właśnie w ich dużej liczbie i różnorodności należy upatrywać największej szansy na rozwój osobisty każdego z nich, życząc jednocześnie

wszystkim, aby czas spędzony w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie uczniowie dużo sukcesów. W swoim postępowaniu pamiętajcie „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę Wam jak najwięcej.

Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu. Niech nie zabraknie Wam dobrego humoru i kreatywności w działaniu. Rodzicom zaś  pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, bo bez Waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu.

Tymi słowami Dyrektor Pani Agnieszka Zasztowt rozpoczęła rok szkolny 2019/2020 Szkoły Podstawowej w Pomianowie.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Białogard - Pan Jacek Smoliński złożył życzenia nauczycielom, życząc im wytrwałości w pracy, satysfakcji z osiągnięć uczniów, uczniom zaś - wysokich wyników w nauce, a rodzicom - pociechy z ich dzieci i owocnej współpracy
z gronem pedagogicznym.


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem