Get Adobe Flash player

 

„Pragnę z tego miejsca podziękować za to, co gospodarze z pól zdołali zebrać pomimo różnych przeciwieństw, dziękujemy  za determinację i trud nieodmiennie towarzyszący pracy rolnika. Mamy świadomość, że pogoda i tego roku nie była łaskawa, niszcząca susza zaprzepaściła nadzieję na piękny, urodzajny plon. Tym bardziej pragnę z tego miejsca podziękować Wam i Waszym rodzinom za włożony wysiłek w zbiór zboża, z którego ziaren powstaje mąka, a z niej CHLEB owoc tej pracy.

Świętujmy więc Dożynki, by w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność ludziom rolniczego trudu, pracy wykonywanej na pożytek własny i innych”.

Tymi słowami Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński podziękował rolnikom
w czasie uroczystości dożynkowych, jakie miały miejsce w dniu 31 sierpnia br.
w miejscowości Stanomino.

Starostowie tegorocznych dożynek Pani Małgorzata Kołodziejska i Pan Dariusz Smagowski w imieniu rolników całej gminy, przekazali na ręce Wójta pachnący bochen chleba, który podzielony został wśród zebranych na placu dożynkowym gości.

Piękne i niepowtarzalne również były wieńce wyplecione z tegorocznych zbóż.

Po części oficjalnej uczestnicy obchodów mogli skosztować różnych rodzajów wypieków i nalewek przygotowanych przez sołectwa i stowarzyszenia z terenu gminy, obejrzeć bogactwo aranżacji stoisk, wziąć udział w sportowych rozgrywkach - turnieju sołectw, obejrzeć sprzęt strażacki, skorzystać z pomocy pracowników GOPS-u w wypełnianiu wniosków o udzielenie pomocy i podziwiać rzeźby, które powstawały na oczach widzów.  

Wszystko to mogliśmy zobaczyć dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu radnego Marcina Sorysa, rady sołeckiej i mieszkańców sołectwa Stanomino, pracowników Urzędu Gminy Białogard i świetlic wiejskich, pracownic Gminnej Biblioteki Publicznej i jej filii, OSP z Kościernicy, Rogowa i Stanomina, oraz wielu innych osób i co istotne dzięki hojności sponsorów wymienionych poniżej.

Za Państwa obecność, za obecność wszystkich osób zaproszonych i tych którzy zechcieli zaproponowaną przez nas formą podziękować i świętować DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy księżom celebrującym mszę świętą, Panu Pawłowi Mielcarkowi wraz z Chórem Kameralnym Bel Canto, Paniom z Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego DROGA w Karlinie, Panu Piotrowi Kozickiemu oraz wielu innym osobom, sympatykom naszej Gminy, na których zawsze można liczyć.

Lista sponsorów i darczyńców

 • BANK SPÓŁDZIELCZY W BIAŁOGARDZIE Prezes IRENEUSZ GÓRSKI
 • ARRIVA BUS Transport Polska Toruń/ Oddział Koszalin
 • Polana Sp. z o.o. Żelimucha;
 • Ośrodek Hodowli Pstrąga w Czarnowęsach MARIUSZ ENGLER I DARIUSZ KNIOŁA
 • Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka – KRZYSZTOF SZPAKIEWICZ I BOGUSŁAW ADAMÓW
 • REMONDIS Sanitech Poznań Sp. z o.o.
 • Goodvalley Agro S.A. z Przechlewa, SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA MACIEJA OSTROWSKIEGO
 • Zachodniopomorska Izba Rolnicza w Szczecinie / Powiat Białogardzki
 • PKS GRYFICE
 • GS Koszalin – LILLA RAWA; RYSZARD KLIMCZAK
 • JAN KRUSZEWSKI Zakład Usług Drogowo-Mostowo Transportowych w Redlinie
 • Koło Łowieckie „Żerań”
 • Koło Łowieckie „Daniel”
 • Koło Łowieckie „Bielik”
 • MARIOLA GIEC Gospodarstwo Agro-Turystyczne „Ziuta” Białogórzyno
 • MARTRANS Firma Transportowo-Usługowa Mariola Giec, Białogórzyno
 • PAŃSTWO BAZYLIŃSCY Grill Bar „ U Bazyla”
 • KATARZYNA SERAFIN
 • Chór BEL CANTO prowadzony przez Pana Pawła Mielcarka
 • SALON SERWIS STIHL Białogard
 • PAN PAWEŁ MAZIK I PAN GRZEGORZ JAKOWICZ
 • ENERTRAG POLSKA Sp. z o.o.
 • Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych Białogard
 • Nadleśnictwo Białogard
 • Szwejkowska Małgorzata Konsumy
 • OSP Rogowo, Stanomino, Kościernica
 • Niepubliczny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy DROGA w Karlinie

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem