Get Adobe Flash player

FERIE 2017 W ŚWIETLICY W LULEWICACH   Mimo trwającego remontu świetlicy w Lulewicach, działo się tam naprawdę wiele! 6 dni w tygodniu, po 6 godzin dziennie, przez okres 2 tygodni, taki bogaty plan zajęć dla dzieci uczęszczających do świetlicy ustalili rodzice wraz z opiekunem.
„ Walentynki” – dzień zakochanych, młodzież i dzieci wcześniej przygotowały laurki i kartki dla zakochanych, po czym składały je do pudła z sercem, a podczas wspólnej zabawy, wysypane walentynki rozdawane były imiennie. Wywołało to śmiech i ogólne rozbawienie, a jak wiadomo rozbawienie powoduje wzrost śmiałości w kontaktach z innymi ludźmi i sprawia, że jesteśmy pozytywniej nastawieni do innych osób.
   „Mam Talent" - dzieci pokazywały swoje umiejętności wokalne i taneczne, odbył się konkurs karaoke.
   Zjazdy, zabawy na wiejskim lodowisku, konkursy na lodzie, gra w hokeja - cieszyły się wśród dzieci największą atrakcją.
   "Zima za oknem" - zajęcia plastyczno- techniczne - dzieci wykonywały domki dla ptaków, karmniki, a w międzyczasie omawiane było życie ptaków w czasie zimy i to jak ważne jest ich dokarmianie.
   Zajęcia plastyczne - i tutaj uczestnicy tych zajęć wykazali się wielkim talentem w wykonaniu kartek wiosenno-świątecznych.
   Wyczekiwany tłusty czwartek. W tym dniu dzieci i młodzież wraz z rodzicami przynieśli artykuły spożywcze potrzebne do wypieku faworków i pączków. Przyodziane w stroje piekarzy, dzieci same wyrabiały ciasto, formowały pączki i faworki przy tym doceniając prace domowej gospodyni. Smażenie odbywało się już wspólnie. Na koniec każde dziecko z dumą częstowało rodziców i razem spożywano smaczne wypieki.
   Kolejny dzień to spotkanie z leśniczym Panem Pawłem Wąsaczem z nadleśnictwa Białogard. Dzieci i młodzież Pan Leśniczy zaskoczył przywiezionymi ze sobą akcesoriami: rogami jelenia i skórą dzika. Zainteresował wszystkich ciekawymi opowieściami o życiu i zwyczajach zwierząt, o dokarmianiu ich, nauczał jak należy zachowywać się spotykając dzikie zwierzę w lesie. Pomocną okazała się przywieziona przez Pana Pawła Wąsacza encyklopedia o zwierzętach. Spotkanie zakończone zostało przy grillu, dzieci w podziękowaniu wręczyły Leśniczemu słodki upominek oraz zrobionego własnoręcznie z siana i mchu zająca.
   Występy artystyczne, wyjazdy do miejscowości gdzie znajdują się świetlice ( tym razem w Buczku i Rościnie) to już od lat sprawdzone, uznane za najlepsze, atrakcje wśród dzieci i młodzieży, to integracja i wspólna zabawa. Zespół wokalno-taneczny ”Show Dance Lulewice" pokazuje swoje zdolności artystyczne, zachęcając w ten sposób inne dzieci do takiej formy wypoczynku i zabawy, również w swojej rodzinnej miejscowości.
   Na zakończenie zimowego wypoczynku, zorganizowany został Bal Karnawałowy, odbyły się liczne konkursy, gry i zabawy. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody w formie dyplomów oraz upominki ufundowane przez sponsora.
Bez wyjątku, będziemy mile wspominać cudowne dni minionych ferii.

 

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem