Get Adobe Flash player

1

7 czerwca Szkoła Podstawowa w Rogowie po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Okazało się, że 62% Polaków powyżej 15. roku życia w ogóle nie czyta. A skoro „starzy” nie czytają, to w młodych nadzieja!

Nie od dziś wiadomo, że w Szkole jest spora grupka miłośników książek. Tym razem jednak wszyscy uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami solidarnie włączyli się do czytania. Zgromadzili się na szkolnym holu z wybranymi przez siebie książkami i punktualnie o 10  pogrążyli się w lekturze. By jeszcze bardziej zachęcić innych do czytania, kilkoro uczniów i nauczycieli przeczytało głośno ciekawe fragmenty utworów dla dzieci i młodzieży.   

Organizatorami akcji byli nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciel biblioteki. Udział wzięło 87 osób: 7 nauczycieli i 80 uczniów. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Ewelina Wachowska

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem