Get Adobe Flash player

W dniu 31 maja 2019r., jak tradycja nakazuje Szkoła Podstawowa w Kościernicy była organizatorem Dnia Dziecka dla wszystkich szkół podstawowych z Gminy Białogard. Swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Białogard - Jacek Smoliński, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz najmłodsi mieszkańcy okolicznych miejscowości. Tegoroczna impreza rozpoczęła się wspólnym polonezem, zatańczonym przez wszystkich uczniów SP Kościernica, chętnych uczniów i nauczycieli SP Stanomino i SP Rogowo, w sumie blisko 300 osób. Tańczących poprowadziła Pani Małgorzata Gibalska. Zapytacie, dlaczego polonez? Dlatego, że rok 2019 jest uznany przez sejm naszego kraju Rokiem Stanisława Moniuszki, sławnego polskiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga, który w tym roku obchodzi 200 rocznicę urodzin.

Po wspólnym tańcu, wszyscy przystąpili do konkurencji sportowych. Odbyły się biegi przełajowe, wyścigi rzędów, zawody strażackie i turniej piłki nożnej. Biegi przełajowe odbyły się w trzech kategoriach: I kategoria - kl.III-IV, II kategoria - kl. V-VI, III kategoria - kl.VII-VIII. Zwycięzcami zostali: w kategorii I pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Karina Kwak z SP Rogowo, drugie Nikola Łączkowska z SP Stanomino i trzecie miejsce Aurelia Staruch z SP Rogowo. Wśród chłopców w kategorii I najszybszy okazał się Filip Angrot z SP Kościernica, tuż za nim był Maciej Walczak, również z SP Kościernica, a po piętach deptał im Dominik Krześniak z SP Rogowo. W kategorii II najszybszą dziewczyną była Alicja Staruch z SP Rogowo, tuż przed Weroniką Grabias z SP Kościernica, a podium dopełniła Sara Polek z SP Stanomino. Chłopcy natomiast wbiegli na metę w następującej kolejności: Dominik Majewski i Przemysław Matczuk, obaj z SP Kościernica, a za nimi Bartosz Trocha z SP Rogowo. W grupie najstarszych uczniów szkół podstawowych najszybszymi dziewczętami zostały Magdalena Ochenkowska z SP Rogowo, tuż przed Oliwią Kielar z SP Rogowo i Julią Giec z SP Kościernica. Wśród chłopców niepokonany był Szymon Narkun, uczeń SP Stanomino, tuż za nim metę przekroczył Rafał Górka z SP Kościernica i Dawid Cach z SP Rogowo. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiętkowe medale, a najszybsi biegacze oprócz medali również statuetki. 

Zaraz po biegach przełajowych odbyły się wyścigi rzędów dla drużyn z kl. I - VI. I choć majowy deszczyk lekko zmoczył głowy to atmosfery nie zdołał ostudzić. Rywalizacja była zacięta i dostarczyła wielu emocji. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Rogowie, miejsce drugie wywalczyła Szkoła Podstawowa w Stanominie, a na miejscu trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa w Kościernicy. 

W turnieju piłki nożnej niepokonani okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej
w Stanominie, II miejsce należało do Szkoły Podstawowej w Kościernicy i trzecie do Szkoły Podstawowej w Rogowie.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościernicy przygotowali tor przeszkód
i przeprowadzili zawody strażackie, w których zwycięstwo wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kościernicy, pokonując drużynę ze Szkoły Podstawowej w Stanominie, która zajęła miejsce drugie, tuż przed drużyną ze Szkoły Podstawowej w Rogowie.

Koronacji wszystkich zwycięzców dokonali Wójt Gminy Białogard - Jacek Smoliński
i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kościernicy - Agnieszka Zasztowt. 

Przygotowana przez uczniów i pracowników SP Kościernica impreza przyciągnęła blisko 500 osób. Każdy otrzymał słodki poczęstunek, a dla dopełnienia obchodów Dnia Dziecka, każdy mógł dać upust swojej energii podczas zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach.

Oprócz dobrej zabawy celem imprezy była promocja zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek - alkoholu, papierosów i dopalaczy.

Z poważaniem

Agnieszka Zasztowt

dyrektor Szkoły Podstawowej w Kościernicy


 

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem