Get Adobe Flash player

KOLEJNY RAZ UCZNIOWIE Z ROGOWA WŁĄCZAJĄ SIĘ DO AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNEJ

„ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ” WE WSPÓŁPRACY Z MUZEUM „POLIN” W WARSZAWIE

  19 kwietnia 2019 r. przypada 76. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, które było wyrazem zbrojnego buntu ludności polskiej pochodzenia żydowskiego przeciwko niemieckim oprawcom likwidującym getto. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rogowie włączyła się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” prowadzonej przez Muzeum Historii Żydów polskich  „Polin” w Warszawie., realizując w ten sposób kompetencje obywatelskie.

Umiejętności składające się na kompetencje obywatelskie odnoszą się do zdolności skutecznego angażowania się, wraz z innymi ludźmi, na rzecz wspólnego lub publicznego interesu. Kompetencje obywatelskie obejmują również znajomość spraw współczesnych, jak i krytyczne rozumienie głównych wydarzeń w historii narodowej, europejskiej i światowej.

Na przełomie kwietnia i maja nauczyciel historii Tomasz Bohdziewicz w oparciu o materiały udostępnione przez Muzeum „Polin” przeprowadził w klasach IV-VIII lekcje tematyczne o powstaniu Żydów w getcie warszawskim oraz przedstawił biografię Marka Edelmana-uczestnika walk w kwietniu 1943 r. Temat zajęć brzmiał: „Pamięć i upamiętnianie wybuchu powstania w getcie warszawskim i jego bohaterów”

Na gazetkach ściennych pojawiła się informująca o historii powstania i celu akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” – „Łączy nas  pamięć”, zaś przed gabinetem historii zawisła gazetka o Marku Edelmanie. Podsumowaniem akcji było wspólne zdjęcie wszystkich uczniów biorących udział prelekcji, których zadaniem było przekazanie symbolicznego żonkila członkom rodziny.

Tomasz Bohdzieiwcz


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem