Get Adobe Flash player

RYWALIZOWALIŚMY Z NAJLEPSZYMI - SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY W ROGOWIE W WIELKIM FINALE II EDYCJI KONKURSU „LEKTURIADY - W POSZUKIWANIU URODY SŁOWA” W SZCZECINIE

  22 maja 2019 r. w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbył się Wielki Finał II Edycji „Lekturiady - w poszukiwaniu urody słowa” organizowanej przez zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Książnicy Pomorskiej. W finale wzięło udział 13 lektorów z klas IV-VIII szkół podstawowych. 

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowali ciekawe lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane. Następnie, wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wybrali jedną, ich zdaniem najciekawszą, książkę poprzez głosowanie. Uczniowie z Rogowa wybrali „Dywizjon 303”.

W czasie drugiego etapu szkolnego w Rogowie wyłoniony został  jeden  laureat konkursu – Assunta Łazoryk z klasy VII, która zaprezentowała swoje umiejętności lektorskie podczas Wielkiego Finału w Szczecinie. Assunta otrzymała dyplom za udział w Wielkim Finale II Edycji „Lekturiady - w poszukiwaniu urody słowa”

Zmagania oceniało jury w składzie: Pani Magdalena Zarębska-Kulesza – Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Pan Lucjan Bąbolewski – Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Pan Konrad Wojtyła – Redaktor Polskiego Radia Szczecin, Pani Małgorzata Duras – Dyrektor Wydziału Informacji i Promocji, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Pani Bogna Tokarska – Kierownik Działu Informacji Naukowej i Promocji Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. 

Koordynatorem konkursu w szkole był nauczyciel-bibliotekarz Tomasz Bohdziewicz, zaś efektywność realizacji zadań  zapewniły polonistki: Ewelina Wachowska i Ewa Żukowska –Pender.

Tomasz Bohdziewicz


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem