Get Adobe Flash player

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Kościernicy odbył się Dzień Matematyki. Celem tej imprezy było popularyzowanie wiedzy matematycznej, wykorzystanie treści i wiedzy matematycznej w praktyce, umiejętność w pracy w grupie. 

Obchody Dnia Matematyki rozpoczęły się już wcześniej, gdyż w jego ramach ogłoszony był konkurs plastyczny "Matematyka w kuchni", konkurs na napisanie matematycznych słów piosenki do melodii "Kocham Cię Polsko!", a także uczniowie przygotowywali strój matematyczny. Natomiast w Dniu Matematyki odbył się Turniej Wiedzy Matematycznej, który miał na celu wyłonienie Mistrza Matematyki roku szkolnego 2018/2019.

W Dniu Matematyki odbyło się podsumowanie konkursów oraz pokaz matematycznej mody. W konkursie plastycznym "Matematyka w kuchni" wyłoniono troje zwycięzców, po jednej z każdej kategorii: kl. I - III - Diana Zacharek, kl. IV - VI - Fabian Jałowiec oraz kl. VII - VIII - Sandra Majewska. W konkursie na napisanie tekstu piosenki wyróżniono dwie osoby Alicję Palinowską z kl. V i Amelię Naporę z kl. VII. Bardzo duże emocje wzbudził pokaz mody matematycznej. Modele prezentujący swoje stroje spisali się na medal. Przed całą społecznością szkolną wystąpiła także Zuzanna Lachs z kl. IVa, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Artistic Dance Show i awansowała do Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku 2019. Wszyscy już teraz trzymamy kciuki za Zuzię.

Turniej Wiedzy Matematycznej odbywał się również w dwóch kategoriach: dla klas IV ora dla klas V - VIII. Zadaniem drużyn z klas IV (kl. IVa: Tomasz Majewski i Adrian Kosidło, kl. IVb: Amelia Bielińska, Jagoda Garlin) było ułożenie trzech tangramów w jak najkrótszym czasie. Zwycięstwo odniosły dziewczyny z kl. IVb. Gratulujemy! W Turnieju Wiedzy dla kl. V - VIII, drużyny były dwuosobowe: kl. V - Nikola Stasińska, Hubert Rożek, kl. VI - Wiktoria Medwid i Grzegorz Geisheimer, kl. VII - Amelia Napora i Maciej Czerwiński, kl. VIIIa - Kacper Osman i Mateusz Szczepan, kl. VIIIb - Hanna Kaczmarek i Krzysztof Koziak. Zadaniem drużyn było udzielenie odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania.

Mistrzem Matematyki roku szkolnego 2018/2019 została klasa VIIIa, która przez ostatni miesiąc nauki będzie miała w posiadaniu Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Gratulujemy!

Cała matematyczna impreza, jak zwykle była bardzo udana! Na zakończenie wystąpiła grupa taneczna dziewcząt i zaprezentowała samodzielnie przygotowany układ taneczny pod okiem Julii Giec z kl. VII.


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem