Get Adobe Flash player

(k)FIAT NA WALENTYNKI   Zakwitł biały jak lilia, tuż przed świetlicą wiejską, w Białogórzynie, przywożąc ze sobą delegację walentynkowych gości zza Odry, w chwili, gdy Sołtys, Pani Emilia Franczak, otwierała wraz z Radnym, Panem Marcinem Pender, drzwi do skromnie, acz gustownie udekorowanej sali.
   Białe obrusy obsypane czerwonymi serduszkami, szybko zapełniły się pachnącymi, smakowitymi potrawami, przygotowanymi przez uczestników zabawy.


   W rytmie romantycznych piosenek, wspólnych tańców i rozmów szybko nawiązano kontakt z gośćmi z Niemiec i wkrótce nieznajomość języka, po obu stronach, przestała być niezręczna. 
   Niedługo potem na małym, walentynkowym balu zjawił się, wraz z małżonką, Wójt Gminy Białogard, Pan Jacek Smoliński, by odebrać z rąk Ralfa Wuschke, reprezentującego Gminę Sponholz- Rȕhlow, białego, osobowego busa, marki Fiat.
   Za symboliczne EURO Wójt otrzymał kluczyki wraz z odpowiednią dokumentacją, a mieszkańcy sołectwa uczcili przekazanie gromkimi brawami. Później były wspólne zdjęcia i zabawa do świtu.

 

Ewa Żukowska - Pender

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem