Get Adobe Flash player

- DRUGIE MIEJSCE W POWIATOWYM OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ DLA ROGOWA

28 marca 2019 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie odbył się Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę z Rogowa reprezentowały: Oliwia Durawa z klasy VII i Wanesa Mioduszewska z klasy V b.  Poziom zawodów był wysoki i obejmował 3 kategorie wiekowe: szkoły ponadgimnazjalne, klasy 7-8 i III gimnazjum oraz klasy IV-VI. Uczestnicy musieli się wykazać obszerną wiedzą na temat pożaru, jego rozwoju i rozprzestrzeniania, środków gaśniczych, sprzętu pożarniczego i gaśniczego oraz profilaktyki przeciwpożarowej.

W pierwszym etapie turnieju zawodnicy musieli się zmierzyć z testem pisemnym składającym się z 30 pytań. Wyłonił on najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w części drugiej zawodów, podczas których jury zadawało pytania ustne. Po pierwszym etapie Oliwia Durawa zajmowała I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jednak do pełnego szczęścia zabrakło bardzo niewiele.  

Wszystkim uczestnikom turnieju sukcesów pogratulowali: Starosta Powiatu Białogardzkiego Piotr Pakuszto i Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Białogardzie Jacek Szpuntowicz.

Tomasz Bohdziewicz

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem