Get Adobe Flash player

02

 

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Białogard „LIDERKA”, w ramach zadań zleconych przez Wójta Gminy, zorganizowało dla 130 osób kolację wigilijną w siedzibie Biblioteki w Stanominie. Wśród gości zaproszonych obecni byli Starosta Białogardzki – Pan Piotr Pakuszto, Pani Monika Krokos kierownik Biura Powiatowego ARiMR z siedzibą w Białogardzie, przedstawicielka ODR Pani Marta Borkowska. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu białogardzkiej gminy, oczywiście władze gminy z Panem Wójtem Jackiem Smolińskim, Panią Sekretarz – Alicją Kubiś i Przewodniczącą Rady Gminy – Panią Anetą Drąg oraz radnymi. Obecni byli sołtysi, rolnicy, przedstawiciele Powiatowego Biura Pracy, Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych i oczywiście „Liderki”, które przygotowały wspaniałe potrawy i dekoracje wigilijne. Nie zabrakło tez tradycyjnie ks. Konstantego Badury i Ks. kanonika Jana Gandurskiego, którzy odmówili modlitwę przed wieczerzą wigilijną i złożyli życzenia uczestnikom kolacji.

Kolacja wigilijna to tradycja, to czas radości i oczekiwania na piękne Święta, to także oprócz potraw wigilijnych, śpiewanie kolęd w wykonaniu Białogardzkiego Kameralnego Chóru BELCANTO pod dyrekcją Pana Pawła Mielcarka.

Wszystkim członkiniom naszego Stowarzyszenia bardzo serdecznie dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie kolacji, a także za trud wniesiony już po kolacji m.in. w sprzątanie, gdzie bardzo duże zaangażowanie było sołtysa z Kościernicy Pan Damiana Janusiaka, jak również sołtysa z Lulewiczek Pana Olgierda Dżurko i niezastąpionej Pani Eli Kussowskiej ze Stanomina.

Jadwiga Majewska

Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Białogard „Liderka”

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem