Get Adobe Flash player

 

                   W dniach 12-14 października 2018 roku gościła w naszej gminie delegacja z miejscowości Rowa w Niemczech. Rowa jest to partnerska miejscowość Rogowa i główny ciężar organizacji wizyty przyjęli na siebie mieszkańcy Rogowa. W ramach wizyty nasi goście zwiedzili Koszalin, gdzie przewodniczka PTTK opowiedziała zarówno o historii miasta, jak i o czasach współczesnych. Obejrzeliśmy tereny rekreacyjne oraz inwestycyjne, a następnie zaczęliśmy część historyczną naszego wypadu. Wycieczka odwiedziła między innymi Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej znajdujące się na Górze Chełmskiej, Park Książąt Pomorskich wraz ze wszystkimi atrakcjami historycznymi i przyrodniczymi oraz Filharmonię Koszalińską i Domek Kata. Zwiedzanie zakończyliśmy na placu przed Urzędem Miasta, gdzie pani przewodnik opowiedziała o Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i o koszalińskim ratuszu. Po powrocie i odpoczynku odbyło się spotkanie integracyjne. W remizie OSP w Rogowie przygotowano poczęstunek i miejsce do tańca. Omówiono problemy nurtujące nasze małe społeczności, szczególnie pod kątem utrzymania dobrych kontaktów i wymiany partnerskiej między naszymi miejscowościami. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Rowa i Rogowa, strażacy ochotnicy, a także Radna Rady Gminy Białogard pani Aneta Drąg oraz Wójt Gminy Białogard pan Jacek Smoliński. Następnego dnia przyszedł czas na zwiedzanie najciekawszych miejsc w naszej gminie. Dzięki uprzejmości pani Danuty Wąsowskiej, opiekunki Sali Tradycji Rybackiej w Czarnowęsach, mogliśmy obejrzeć pomieszczenia i wyposażenie oraz posłuchać w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Następnie zwiedziliśmy Ścieżkę Edukacyjno-Przyrodniczą, która prowadzi do urokliwego miejsca, w którym znajduje się „ławka diabła”. Aura nam dopisała, ciepło i słoneczna pogoda sprzyjała spacerowi. Podczas zwiedzania pani Danuta opowiadała o otaczającej nas przyrodzie, prezentując i objaśniając informacje zawarte na tablicach umieszczonych na trasie ścieżki edukacyjnej. Natomiast Wójt Gminy Białogard pan Jacek Smoliński sprawdził wiedzę o rybach Burmistrza Gminy Holldorf pana Mario Borghardta, który jest zapalonym wędkarzem. W spacerze towarzyszyły nam także: Radna Rady Gminy Białogard pani Marzena Moraczewska oraz Sołtys Czarnowęs pani Beata Moraczewska. Z Czarnowęs udaliśmy się do Rogowa, gdzie goście otrzymali torby z podarunkami, którymi były swojskie wyroby oraz lokalna wędzona rybka. Pożegnaliśmy naszych gości i przy akompaniamencie strażackiej syreny mieszkańcy Rowa odjechali do Niemiec. Spotkanie udało się zrealizować dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy.

 

 

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem