Get Adobe Flash player

 

GRA TERENOWA DLA KLAS I-VIII  SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. JANA BRZECHWY W ROGOWIE
Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA
PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


 
              21 września 2018r. uczniowie klas I – VIII korzystając z dobrej  pogody wzięli udział w grze terenowej pod nazwą Patrolowy Bieg Niepodległościowy. Organizatorem tej gry była pani Grażyna Wołkowska.
O godzinie 7.45 wszyscy uczestnicy zabawy stawili się na miejsce zbiórki, gdzie zostali  zapoznani z zasadami tej gry.  Następnie zostali podzieleni na sześć grup patrolowych (biali, czerwoni, żółci, zieloni, niebiescy, fioletowi) tak, aby do każdego patrolu należeli uczniowie z różnych klas. Każdy patrol otrzymał wstążeczki ze swoim kolorem, które zostały zawiązane na rękach. Dowódcą każdego patrolu został najstarszy uczeń. Następnie dowódcy patroli otrzymali od pani Grażyny Wołkowskiej karty patrolowe, mapy terenu wokół szkoły oraz plany parteru dolnego i górnego z zaznaczonymi  miejscami zadań patrolowych.
Patrole miały do wykonania dziesięć różnorodnych zadań. Musieli wykazać się dobrą znajomością hymnu polskiego, celnością w rzucie woreczkiem do wiadra lub piłką do kosza, a nawet zdolnościami plastycznymi podczas tworzenia kotylionu czy układania napisu „11 listopada” z szyszek i patyków. Zadaniem patroli było również zaśpiewanie pieśni patriotycznej innej niż hymn, rozwiązanie krzyżówki historycznej, ułożenie puzzli z mapą Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 r., a także przeniesienie rannego z punktu A do punktu B. Każdy patrol miał policzyć: ile jest obecnie rosnących, koło placu zabaw, dębów, ile jest pni po ściętych drzewach i ile było wszystkich dębów. Nie było to jedyne zadanie matematyczne. Uczniowie za pomocą szyfru ułamkowego musieli zaszyfrować „JESTEM POLAKIEM”.
Wszystkie patrole świetnie poradziły sobie z zadaniami patrolowymi. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy VIII i VII, którzy wspaniale spisali się jako dowódcy patroli!
Na zakończenie imprezy na uczestników czekała kiełbaska z grilla i chlebek. Uwieńczeniem wszystkich zmagań było podsumowanie Patrolowego Biegu Niepodległościowego i wręczenie nagród. Patrolowy Bieg Niepodległościowy był świetną okazją do poznawania nowych pojęć, nauki pracy w zespole, odpowiedzialności, rozwoju orientacji w terenie, a nawet umiejętności liczenia. Przy takiej zabawie czas płynie szybciej.
                                                            

                                 Grażyna Wołkowska

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem