Get Adobe Flash player

Jan Domasławski - człowiek którego warto poznać   Na sesji Rady Gminy Białogard, w dniu 29 czerwca br. Wójt Gminy Pan Jacek Smoliński wraz z Przewodniczącym Rady Panem Kazimierzem Gregorczykiem podziękowali mieszkańcowi białogardzkiej gminy Panu Janowi Domasławskiemu za wspaniałą postawę sportową, wielki wkład pracy w budowaniu formy, obfitujące w laur zwycięstwa oraz reprezentowanie Białogardzkiej Gminy i Białogardzkiego Towarzystwa Cyklistów „Orzeł” im. Jana Kochanowskiego życząc również wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

 

Jan Domasławski


   Mieszkaniec Podwilcza, miłośnik dwóch kółek. Uzależniony od podmuchów wiatru i adrenaliny. Pracowity, sumienny i wytrwały w dążeniu do celu. Stał się kreatorem własnego życia i w pełni przyczynił się do własnych sportowych sukcesów.
   Od 15 roku życia w reprezentacji Klubu LZS. Pierwszy zdobyty puchar w roku 1960. 8-me miejsce w finale młodzieżowych mistrzostw Polski, ale następne to już 5-te. W tamtym okresie były też sukcesy w wielu wyścigach regionalnych.
   W ciągu 5 lat „młodzieżowego ścigania się” odnotowany udział w ponad 100 wyścigach ogólnopolskich i regionalnych. Niestety po tych 5-ciu latach, ze względów osobistych, przerwana została przygoda z kolarstwem, aż do 2005 r. kiedy to w Białogardzie reaktywowano Klub Kolarski.
   Obecnie „MISTRZ” szosowych maratonów rowerowych, w których biorą udział szosowcy w różnych grupach wiekowych z całego kraju. Na ponad 30 startów w maratonach o super puchar Polski, wygranych 20, zdobywane I i II miejsca nie schodząc z podium.
Migawki z szosowych podbojów:
* zwycięstwo i puchar w VII Kołobrzeskim Maratonie Rowerowym -
w kategorii M6 z czasem 2:35h ze średnią 34,78 km/godz.,
* zwycięstwo – I miejsce w II Maratonie Rowerowym w Świdwinie - 150 km w czasie 4 godz. 07 minut ze średnią 36,5 km/godz.,
* zwycięstwo – I miejsce w Ogólnopolskim Maratonie Rowerowym
w Choszcznie tzw. „Pętla Drawska” - 152 km w czasie 4:19 godz. ze średnią przejazdu 35,28 km/godz.,
* zwycięstwo w Szosowym Indywidualnym Wyścigu na Czas w Sianowie -
w kategorii M6 z czasem 25,03 h,
* zwycięstwo w Koszalińskim Kryterium Ulicznym – na dystansie 20 km,
w kategorii powyżej 50 roku życia,
* zwycięstwo – I miejsce w IV Maratonie Rowerowym w Świdwinie - w kat. M6, na dystansie 86 km, ze średnią 34,75 km/godz.,
* zwycięstwo – I miejsce w I Maratonie Szosowym w Stargardzie – w kat. M6, na dystansie 65 km z czasem 1h41 min i 14 sek, średnia przejazdu 39 km/godz.

   Mówi się, że kolarze to ludzie zahartowani psychicznie, doskonale radzący sobie ze stresem i niedogodnościami życia codziennego, a także potrafiący znaleźć wyjście z sytuacji, która dla drugiego człowieka może jawić się jako przerastająca jego, zwłaszcza psychologiczne, możliwości. Upór i niepoddawanie się w żadnej sytuacji, walka do samego końca na arenie sportowej sprawiają, że cechy te kolarz wykorzystuje także w swoim życiu prywatnym, są one niejako podstawą jego osobowości i wielu zachowań w różnych sytuacjach życia codziennego. Ogromna konsekwencja w dążeniu do upatrzonego celu pozwala sądzić, że kolarstwo jest dyscypliną niezwykle trudną i wymagającą wielkiego nakładu pracy własnej, a jednocześnie niezwykle widowiskową i sprawiającą radość zarówno samemu sportowcowi, jakii dopingującym go kibicom.


Gratulujemy Panu Janowi Domasławskiemu takich sukcesów!

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem