Get Adobe Flash player

OTWARCIE INWESTYCJI UNIJNEJ W GMINIE BIAŁOGARD   W sobotę 9 czerwca br. w Czarnowęsach Wójt Gminy Białogard – Jacek Smoliński wraz z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego – Justyną Jakubowicz-Dziduch uroczyście dokonał otwarcia Sali Tradycji Rybackich. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych powstała Sala Tradycji Rybackich i ścieżka edukacyjno-przyrodnicza -miejsce, które służyć będzie zarówno mieszkańcom jak i turystom do rekreacji oraz propagowania wiedzy z zakresu rybactwa, ekologii i kultywowania tradycji rybackich regionu. Mieszkańcy Gminy Białogard, a w szczególności mieszkańcy Czarnowęs, dzięki staraniom Wójta Jacka Smolińskiego zyskali dobrze wyposażone miejsce do ciekawego i bezpiecznego spędzania czasu.

   Na placu przed Salą odbył się festyn dla mieszkańców Gminy. Występy na żywo, poczęstunek, mecz piłki siatkowej i zwiedzanie ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej umiliły to czerwcowe upalne popołudnie.
   Projekt: „Utworzenie Sali Tradycji Rybackich w Czarnowęsach” Współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. Koszt całego przedsięwzięcia to 207 tys. zł z czego dofinansowanie z Programu Rybactwo i Morze 2014-2020 wyniosło 176 tys. zł, zaś wkład własny Gminy wyniósł 31 tys. zł.

 

podziękowania dla sponsorów:

KAUFLAND
Lodziarnia JAŚ KOSZALIN
GOODVALLEY AGRO S.A. - PRZECHLEWO
Sklep Pani Agnieszki Andrysiak Czarnowęsy
mieszkańcy Czarnowęs
Ośrodek Hodowli Pstrąga Dariusz Knioła, Mariusz Engler Czarnowęsy

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem