Get Adobe Flash player

WYRÓŻNIENIE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA BRZECHWY W ROGOWIE W WIELKIM FINALE I EDYCJI KONKURSU „LEKTURIADA - W POSZUKIWANIU URODY SŁOWA” .   10 maja 2018 r. w Auli Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbył się Wielki Finał I Edycji „Lekturiady – w poszukiwaniu urody słowa” organizowanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Książnicy Pomorskiej. W finale wzięło udział 32 lektorów z klas IV-VII szkół podstawowych oraz gimnazjów.


Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu nauczyciele biblioteki szkolnej we współpracy z pracownikiem Biblioteki Gminnej oraz nauczyciele języka polskiego przygotowali ciekawe lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane. Następnie, wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie, uczniowie wybrali jedną, ich zdaniem najciekawszą, książkę - „Akademię Pana Kleksa”.
W czasie drugiego etapu szkolnego , wyłoniony został jeden laureat konkursu – Oliwia Durawa z klasy VI, która zaprezentowała swoje umiejętności lektorskie podczas Wielkiego Finału w Szczecinie.
Zmagania oceniało jury w składzie: Pani Magdalena Zarębska-Kulesza – Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Pan Lucjan Bąbolewski – Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Pan Artur Kubaj – Prezes Polskiego Radia Szczecin, Pani Małgorzata Duras – Dyrektor Wydziału Informacji i Promocji, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Pani Bogna Tokarska – Kierownik Działu Informacji Naukowej i Promocji Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
Jury przyznało jedno I miejsce i dwa wyróżnienia. Jedno z tych wyróżnień otrzymała Oliwia Durawa .
Koordynatorem konkursu w szkole był nauczyciel-bibliotekarz Tomasz Bohdziewicz, zaś efektywność realizacji zadań zapewniły polonistki: Ewelina Wachowska i Danuta Suska we współpracy z Moniką Szafran – bibliotekarką Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie.

 

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem