Get Adobe Flash player

Uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie w grupie 6 finalistów IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych    9 maja 2018 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych.
Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Gośćmi uroczystości byli: J. E. ks. bp Krzysztof Zadarko i Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Stępień.

 

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach.
Etap szkolny miał miejsce 10 stycznia 2018 r. i brali w nim udział uczniowie z czterdziestu dziewięciu szkół podstawowych diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.
Etap rejonowy odbył się 14 marca 2018 r. w Koszalinie, Pile i Słupsku i zgromadził blisko sto trzydzieści osób z najwyższą punktacją w szkołach.
W finałowej rywalizacji wzięło udział 20 uczniów, reprezentujących 14 szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu, w ciągu 45 minut, rozwiązywali test składający się z 33 zadań. Tematyka tegorocznej edycji konkursu nawiązywała do celu nowego Programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce „Duch, który umacnia miłość”, którym jest odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów i uwzględniała przypadającą w tym roku 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki. Szkołę Podstawową w Rogowie reprezentowali uczniowie klasy VI: Oliwia Durawa i Jakub Raczyński.
Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła sześciu laureatów IX edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.
Jednym z laureatów IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej został uczeń Jakub Raczyński

Uczniowie szkoły przygotowywali się do konkursu pod opieką ks. Ireneusza Blanka

 

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem