Get Adobe Flash player

Uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie w grupie 6 finalistów IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych    9 maja 2018 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych.
Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Gośćmi uroczystości byli: J. E. ks. bp Krzysztof Zadarko i Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Stępień.

 

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach.
Etap szkolny miał miejsce 10 stycznia 2018 r. i brali w nim udział uczniowie z czterdziestu dziewięciu szkół podstawowych diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.
Etap rejonowy odbył się 14 marca 2018 r. w Koszalinie, Pile i Słupsku i zgromadził blisko sto trzydzieści osób z najwyższą punktacją w szkołach.
W finałowej rywalizacji wzięło udział 20 uczniów, reprezentujących 14 szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu, w ciągu 45 minut, rozwiązywali test składający się z 33 zadań. Tematyka tegorocznej edycji konkursu nawiązywała do celu nowego Programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce „Duch, który umacnia miłość”, którym jest odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów i uwzględniała przypadającą w tym roku 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki. Szkołę Podstawową w Rogowie reprezentowali uczniowie klasy VI: Oliwia Durawa i Jakub Raczyński.
Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła sześciu laureatów IX edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.
Jednym z laureatów IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej został uczeń Jakub Raczyński

Uczniowie szkoły przygotowywali się do konkursu pod opieką ks. Ireneusza Blanka

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem