Get Adobe Flash player

Finał gminny OTWP  

W dniu 7 lutego 2018 roku, w Gimnazjum w Pomianowie, odbył się gminny finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W finale wystartowało 41 uczniów, ze wszystkich gminnych szkół, którzy podzieleni byli na 2 kategorie wiekowe. Organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Białogardzie oraz Urząd Gminy Białogard przy bardzo dużym zaangażowaniu szkół z terenu gminy Białogard, a przy organizacji finału gminnego przede wszystkim Gimnazjum w Pomianowie, gdzie profesjonalnie przygotowano miejsce do pisania testu, egzaminu ustnego, poczęstunku, a nawet przygotowano okazjonalną dekorację.

Na początek turnieju do rozwiązania był test składający się z 30 pytań, następnie trzeba było rozegrać dogrywkę, aby wyłonić najlepszą trójkę w starszej kategorii wiekowej. Ostatnim zadaniem był etap ustny, podczas którego zwycięzcy z testu pisemnego musieli ustnie odpowiadać przed Jury, na trzy pytania. Zakres wiadomości obejmował zawartość publikacji pani Aldony Dobrzyńskiej p.t. „Polak mądry przed szkodą. O pożarach i innych zagrożeniach”. Dla uczestników, którzy nie zakwalifikowali się do ścisłego finału, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Białogardzie przygotowali pokaz sprzętu strażackiego oraz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo omówili wszystkie pytania z testu pisemnego, aby wytłumaczyć uczniom ewentualne niejasności i utrwalić zdobytą w trakcie przygotowań wiedzę. Dzięki uprzejmości i hojności sponsorów udało się także zorganizować dla dzieci poczęstunek złożony z napoi, słodyczy i przepysznych kanapeczek, które zasponsorowali pan Marcin Sorys ze Stanomina oraz restauracja „Bistro Jajo” z Białogardu. Po zakończeniu części ustnej Jury odczytała oficjalne wyniki, a pani dyrektor Grażyna Mazur, pan Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński oraz pan Komendant Powiatowy PSP w Białogardzie wręczyli laureatom nagrody: detektory tlenku węgla i strażackie koszulki, a wszystkim uczestnikom drobne upominki w postaci kalendarzy strażackich, kamizelek odblaskowych, zabawek edukacyjnych, słodyczy i ulotek edukacyjno-prewencyjnych. Główny ciężar finansowy zakupu nagród poniósł pan Marcin Sorys ze Stanomina oraz Urząd Gminy Białogard. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach do turnieju, a pracują w: Urząd Gminy Białogard, Gimnazjum w Pomianowie, Szkoła Podstawowa w Kościernicy, Szkoła Podstawowa w Rogowie, Szkoła Podstawowa w Stanominie, Komenda Powiatowa PSP w Białogardzie.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-VI:
1. Oliwia Durawa 17 pkt.
2. Jakub Raczyński 14 pkt.
3. Dominik Majewski 12,5 pkt.
II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasa VII oraz gimnazjum klasy II i III.
1. Anna Michaliszyn 18 pkt.
2. Szymon Kamiński 14,5 pkt.
3. Patryk Lewandowski 12 pkt.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom którzy przeszli do etapu powiatowego gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem