Get Adobe Flash player

XLVI  Sesja Rady Gminy Białogard   W dniu 29 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białogard, odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na którą między innymi zaproszony został rolnik, mieszkaniec białogardzkiej gminy, którego rodzinę losy przywiodły na ziemie odzyskane na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia.


   Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli również przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem, m.in. Pani Anna Rydzkowska Przewodnicząca Rady Powiatowej Powiatu Białogardzkiego Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej oraz Pan Lech Balewski przedstawiciel Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Białogardzie.
   Pan Jacek Smoliński Wójt Gminy oraz Pan Kazimierz Gregorczyk Przewodniczący Rady Gminy podziękowali za przyjęcie zaproszenia, podkreślając rolę pierwszych osadników ziemi białogardzkiej.
   Pan Janusz Mazik z Rychówka to jeden z tych mieszkańców, którzy budowali białogardzką gminę, dzięki którym nasz region rozwijał się i dziś pomimo wielu trudności i barier do pokonania, jest zielonym, rolniczym obszarem zapraszającym szczególnie młodych ludzi do kontynuacji rozpoczętego dzieła.
   W imieniu władz gminy oraz Rady Powiatu Białogardzkiego ZIR i PZDR w Białogardzie podziękowania w formie listu, kwiatów i upominków wręczyli: Pan Jacek Smoliński Wójt Gminy, Pan Kazimierz Gregorczyk Przewodniczący RG, Pani Anna Rydzkowska Przewodnicząca RP Powiatu Białogardzkiego ZIR oraz Pan Lech Balewski przedstawiciel PZDR w Białogardzie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi historiami rodzin, budowniczych białogardzkiej gminy.

 

baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem