Get Adobe Flash player

SZKOLNY WOLONTARIAT Z ROGOWA W AKCJI   W sobotę 21.10.2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie w ramach działań Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w jednorazowej, trzygodzinnej akcji szkolnego wolontariatu, polegającej na posprzątaniu terenu cmentarza oraz opuszczonych i zaniedbanych grobów w Byszynie. Uczniowie: Agata Szopińska z kl. IVA, Jakub Jabczyk i Bartłomiej Trocha z klasy V, Oliwia Buchowiecka, Hubert Cach, Julia Jaciubek i Jakub Raczyński z klasy VI oraz Donata Węglarska z kl. VII zgodzili się dobrowolnie, bezpłatnie i świadomie działać na rzecz lokalnej społeczności.


   Radny Gminy Białogard - mieszkaniec Byszyna, pan Kazimierz Władysław Chodynko - określił miejsca na cmentarzu, które szczególnie wymagały posprzątania. Były to groby, o które nikt nie dbał. Szczególną pomoc okazała pani Alicja Fyk z Byszyna, która wskazała miejsca do posprzątania i wspólnie z uczniami oraz nauczycielem, Tomaszem Bohdziewiczem, porządkowała teren cmentarza.
   Była to świetna promocja idei wolontariatu w szkole. Uczniowie wykazali zaangażowanie w działaniu na rzecz społeczności lokalnej i tworzeniu więzi ze środowiskiem. Mieli również świetną okazję kształtować umiejętność działania zespołowego. Wszyscy mieli poczucie dobrze wykonanej pracy. Działania szkolnego wolontariatu wspierał opiekun Samorządu Uczniowskiego, Beata Samiec.

 

Tomasz Bohdziewicz

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem