Get Adobe Flash player

Zawody strażackie   W ostatnią sobotę, 24 czerwca 2017 roku, na boisku sportowym w Białogórzynie, odbyły się gminne zawody sportowe jednostek OSP z terenu gminy Białogard. W rozgrywkach udział wzięli strażacy z Białogórzyna, Kościernicy, Pomianowa i Rogowa. Boisko i większość spraw związanych z przygotowaniem małego poczęstunku po zawodach zostały przygotowane przez druhów z Białogórzyna. Uczestnicy zmagań składali się na „wkład do kotła”, a napoje i pieczywko zakupiono ze środków pochodzących z Urzędu Gminy Białogard.

Tory do konkurencji przygotowali również sami uczestnicy pod czujnym okiem Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej bryg. Pawła Pydy, który wraz z trzyosobową ekipą z Komendy Powiatowej PSP w Białogardzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Pierwszą konkurencją była sztafeta strażacka, którą każda z drużyn mogła pokonać dwukrotnie, a do klasyfikacji zaliczano lepszy czas. Zmodyfikowano również kształt toru i ze względu na brak możliwości przewiezienia równoważni, element ten pominięto. Takie były ustalenia przedstawicieli jednostek na ostatnim zebraniu Zarządu Oddziału Gminnego i wszystkie startujące drużyny miały takie same warunki. Kolejną próbą było ćwiczenie bojowe, które również można było wykonać dwa razy. Strażacy włożyli dużo sił i serca, aby uzyskać jak najlepszy rezultat, na szczęcie ani ogromne zaangażowanie, ani wielkie poświęcenie nie zakończyło się urazami i wszyscy uczestnicy zakończyli zawody w dobrej kondycji fizycznej. Najbardziej zadowoleni byli druhowie z OSP w Rogowie, którzy po ogłoszeniu wyników okazali się najlepszą drużyną gminy Białogard w roku 2017. Zmaganiom przyglądał się Wójt Gminy Białogard pan Jacek Smoliński, który zapewnił o swej przychylności dla strażaków ochotników. Na zakończenie uczestnicy potyczek udali się na posiłek, który przygotowali gospodarze czyli członkowie OSP Białogórzyno, którym należą się słowa uznania, że organizacyjnie stanęli na wysokości zadania i mimo wielu niedostatków, które dotykają nasze jednostki, to zawody należy uznać za udane. Sprawdziła się także formuła, w której wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w organizacji i jest godna naśladowania. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów serdecznie dziękuję.

 

W imieniu Zarządu Oddziału Gminnego
ZOSP RP w Białogardzie
Druh Przemysław Zawadzki

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem