Get Adobe Flash player

70 lecie straży w Rowa   20 maja 2017 roku strażacy ochotnicy z Rowa obchodzili jubileusz 70-lecia swojej jednostki. W uroczystościach uczestniczyła delegacja z Rogowa oraz pan Jacek Smoliński Wójt Gminy Białogard. Rowa jest częścią gminy Holldorf, której partnerską miejscowością w Polsce jest właśnie Rogowo. Obchody rozpoczął pochód strażaków i sprzętu pożarniczego oraz zaproszonych gości, którzy prowadzeni przez orkiestrę fanfarzystów dotarli na plac sportowy.

Tam odbyła się zbiórka pododdziałów, powitano wszystkich uczestników, wręczono okolicznościowe odznaczenia oraz rozpoczęto zawody strażackie. Wśród przedstawicieli władz strażackich obecni byli pan Norbert Rieger, szef strażaków ochotników powiatu Pojezierze Meklemburskie (w sumie około 100 jednostek) oraz jego poprzednik pan Josef Augustin, który zapoczątkował polsko-niemiecką współpracę strażaków. W zawodach wzięła także udział drużyna z Rogowa. Rozgrywano dwukrotnie ćwiczenie bojowe w formule niemieckiej, której u nas nie trenujemy. Mimo to w drugim biegu uzyskaliśmy najlepszy czas, co prawda po zsumowaniu wyników obu startów starczyło to na 5 miejsce, ale i tak należy uznać to za sukces i świadczy o dużych możliwościach naszych strażaków. Po zawodach dla dorosłych rozpoczęła się impreza dla dzieci, którym przygotowano wiele atrakcji. Strażacy mogli w tym czasie obejrzeć pokaz możliwości sprzętu hydraulicznego służącego do działań technicznych na drogach. Rozegrano także mecz siatkówki między mieszkańcami Rowa a naszą delegacją. Wynik sportowy nie był tutaj najważniejszy, możliwość integracji i zdrowej rywalizacji wzięła górę, a nasi kibice pokazali, że doping podczas meczów siatkówki, to polska specjalność. Wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące, podczas którego przedstawiono historię tutejszej straży, a my przekazaliśmy drobny upominek dla strażaków z Rowa. Przede wszystkim jednak podsumowaliśmy wizytę i porozmawialiśmy o planach na przyszłość. Jeżeli chodzi o upominki, to nie można nie wspomnieć o prezencie, który na pożegnanie wręczył pan Jacek Smoliński Wójt Gminy Białogard Burmistrzowi Gminy Holldorf Mario Borchardtowi. Była to własnoręcznie wykonana rzeźba nawiązująca do hobby Mario, którym jest wędkarstwo. Niespodzianka zrobiła wielkie wrażenie i mamy nadzieję, że będzie przypominała o naszej wizycie jeszcze przez długi czas.

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem