Jakie tytuły książek dla dzieci kryją się w tej historyjce ?

*****

Spotkanie nad morzem

Mała chatka stała nad brzegiem morza, to z niej wyszedł Kubuś Puchatek na spotkanie swojego przyjaciela Pinokia. Z chatki Puchatka wybiegły też dwa psy, Reksio i Pucek. Idąc plażą obaj najmilsi przyjaciele podziwiali ziarenka piasku, tak małe jak ziarenka maku. W pewnej chwili Pinokio zauważył dziewczynkę
z zapałkami, która próbowała rozpalić ognisko. Kto ty jesteś?-zapytał. Oto jest Kasia-odpowiedział Kubuś. Pinokia zainteresowała znajdująca się w pobliżu zaczarowana zagroda. Dostępu do niej bronili Filip i jego załoga na kółkach, którą stanowili Jacek, Wacek i Pankracek oraz Cudaczek-Wyśmiewaczek. Od nich chłopcy dowiedzieli się, że w zagrodzie mieszkają tajemniczy doktor Dolittle
i jego zwierzęta i że trzeba wypowiedzieć pewne czarodziejskie słowo, by otworzyły się wrota zagrody. Komendant Filip opowiedział chłopcom
o największej podróży doktora Dolittle w 80 dni dookoła świata., z którą związane było porwanie Baltazara Gąbki. Niedługo potem słoń Trąbalski ogłosił donośnym głosem powrót doktora Dolittle. Na jego powitanie przyszły dzieci z Bullerbyn
i dzieci z Leszczynowej Górki. Komendant Filip opowiedział także chłopcom przygody Filonka Bezogonka. Wracając Kubuś zaprosił Pinokia i Kasię do swej chatki na jagody. Psotkom i śmieszkom nie było końca, a wszyscy cieszyli się
z udanego spotkania nad morzem.

*****

Kochani rodzice, życzę Wam przyjemnej zabawy z dziećmi.

Barbara Kacprowska