Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 
już 15 stycznia 2021 roku!
Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Jak będzie można się zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może zapisać Cię ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Skontaktuj się z punktem szczepień w Białogardzie
Jeżeli chcesz zaszczepić się w punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.

PUNKTY SZCZEPIEŃ W BIAŁOGARDZIE
AMBULATORIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
ul. Mickiewicza 6b, 78-200 Białogard, telefon : 794-395- 588.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Mickiewicza 6, 78-200 Białogard, telefon : 94 312-88-70.
Małgorzata Zajkowska punkt szczepień, ul. Lindego 17, 78-200 Białogard telefon : 94 312-27-58.
NZOZ "REU - MED" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Moniuszki 2A 78-200 Białogard, telefon : 94 312 -52 -50.

3.Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się
w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 4. Jak wygląda szczepienie:
Co powinieneś wiedzieć:

  • szczepionka jest podawana domięśniowo, najlepiej w mięsień naramienny

  • otrzymasz dwie dawki szczepionki (0,3 ml każda) w odstępie co najmniej 21 dni. Nie ma możliwości, by druga dawka została zastąpiona szczepionką innego producenta niż ta, która została podana w pierwszej dawce

  • nie ma konieczności dostosowywania dawki u osób w wieku 65 lat i więcej

  • szczepionka może nie zapewniać pełnej ochrony przed upływem co najmniej 7 dni od otrzymania drugiej dawki.

Szczepienie odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym. Nie ma zaleceń dotyczących szczególnego przygotowania do szczepienia.
Więcej informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 aktualizowanych na bieżąco znajdziecie Państwo na stronie pacjent.gov.pl