Get Adobe Flash player

 

plakat1             

 

W dniu 5 października w miejscowości Żelimucha oraz Buczek odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja świetlic wiejskich przez ich przebudowę celem poprawy dostępności do infrastruktury i usług kultury w miejscowościach Żelimucha i Buczek w Gminie Białogard”. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowa została podpisana przez Marszałka województwa zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja oraz Wójta gminy Białogard Jacka Smolińskiego. Na uroczystości byli obecni mieszkańcy miejscowości oraz przedstawiciele rad sołeckich.

Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Gmina Białogard otrzymał dofinansowanie w wysokości 581.126,00 zł zaś całkowity koszt inwestycji to kwota 913.289,48 zł.                    

Zasadniczym celem tego projektu jest „Poprawa dostępności do infrastruktury i usług kultury na obszarach wiejskich”.

W ramach przedmiotowego projektu obie świetlice zmodernizowane zostaną oraz wyposażone w odpowiedni sprzęt dostosowany do prowadzenia działalności kulturalnej. Po zakończeniu realizacji tej inwestycji zatrudnieni zostaną animatorzy kultury, którzy będą organizować zajęcia stałe oraz cykliczne. Adresatem zajęć będą dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Obiekty zostaną również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Otrzymane dofinansowanie umożliwi stworzenie miejsc zaspokajających potrzeby mieszkańców i da możliwość rozwoju inicjatyw kulturalnych o charakterze lokalnym oraz regionalnym. Projekt zakłada realizację inwestycji w dwóch etapach. Pierwszy etap to przygotowanie dokumentacji projektowej drugi zaś to roboty budowlane oraz zakup wyposażenia. Pierwszy etap zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku, a od przyszłego roku wiosną ruszą roboty budowlane.


baner sesja online

Wieści z Gminy

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

PROW 2014 2020 logo kolor

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem