Get Adobe Flash player

   Rodziny obojga pochodzą z Kujaw. W 1948 r. rodzice Pana Zbigniewa wraz z jego dziadkami osiedlili się w Gminie Białogard, początkowo w miejscowości Białogórzyno, zaś w marcu 1956 r. przenieśli się do Nosówka. Od tutejszych władz, zgodnie z obowiązującymi w tamtym czasie przepisami, rodzice otrzymali 9,5 ha, a dziadkowie 4,5ha. Pan Zbigniew już jako 8-latek pomagał w gospodarstwie.

   W 1971 r. Państwo Aniela i Zbigniew zawarli związek małżeński. W 1973 przejęli część gospodarstwa, tj. 4,5 ha zaś w 1989 pozostałe 9 ha. Od tego czasu ich gospodarstwo sukcesywnie powiększało się najpierw do 40 ha, a później wraz z gruntami dzierżawionymi do 70 ha.

   Poza zajęciami na roli, Pan Zbigniew w latach 90-tych pełnił funkcje społeczne, był radnym Rady Gminy oraz sołtysem.

   Państwo Niewiadomscy hodowali bydło w ilości ok. 50 sztuk oraz trzodę chlewną nawet do 110 szt., dziś stado to liczy po 36 szt. bydła i trzody.

   W 2005 r. podjęli decyzję o przystąpieniu do jednego z programów unijnych zaproponowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i przekazaniu tego gospodarstwa na rzecz córki, uzyskując tym samym prawo do renty strukturalnej. Jednak pomimo przekazania tego gospodarstwa, oboje zamieszkują nadal na jego terenie i oboje pomagają w jego prowadzeniu. Z radością i dumą mówią o swoich dzieciach i wnukach wierząc, że miejsce, które stało się ich ostoją i przystanią życia, będzie miejscem, które upodoba sobie kolejne pokolenie. A więc praca dziadków i rodziców będzie kontynuacją rozpoczętego przez nich dzieła.

 

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem