Get Adobe Flash player

DOŻYNKI GMINNE 2017 - Stanomino

„Pragnę z tego miejsca podziękować za to, co gospodarze z pól zdołali zebrać pomimo różnych przeciwieństw, dziękujemy za determinację i wytrwały trud nieodmiennie towarzyszący pracy rolnika. Mamy świadomość, że pogoda i tego roku nie była zbyt łaskawa, wiosenne przymrozki, letnie nawałnice, ulewne deszcze wielu zniszczyły nadzieję na piękny urodzajny plon. Tym bardziej pragnę z tego miejsca podziękować Wam i Waszym rodzinom za włożony wysiłek w zbiór zboża, z którego ziaren powstaje mąka, a z niej CHLEB owoc tej pracy. To tradycja nas współtworzy, niosąc nam i zakorzeniając w nas wartości, które wyznawały, i którymi żyły pokolenia naszych przodków.

Świętujmy więc Dożynki, by w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność ludziom rolniczego trudu, pracy wykonywanej na pożytek własny i innych”.


Tymi słowami Wójt Gminy Białogard Jacek Smoliński podziękował rolnikom w czasie uroczystości dożynkowych, jakie miały miejsce w dniu 26 sierpnia br. w miejscowości Stanomino, a które odbyły się dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Białogard, pracownic Gminnej Biblioteki Publicznej i jej filii, świetlic wiejskich, Sołtysa Stanomina wraz z mieszkańcami, Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, OSP w Stanominie, Dyrektora Spółki Almari Agro Sp. z o.o. oraz wielu innych osób i co istotne dzięki hojności sponsorów i darczyńców wymienionych poniżej.
Za Państwa obecność, za obecność wszystkich osób zaproszonych i tych którzy zechcieli zaproponowaną przez nas formą podziękować i świętować DZIĘKUJEMY.
Dziękujemy księżom celebrującym mszę świętą, uczniom Zespołu Szkół w Stanominie, którzy swoją piękną „nutą” wraz z nauczycielem Panem Tomaszem Trybusiem uświetnili uroczystość, Pani Aleksandrze Januszewskiej oraz Pani Dorocie Oszkiel i pracownikom Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Droga” z Karlina, Panu Piotrowi Kozickiemu, Pani Katarzynie Hatłas- Ajkan for kids, Pani Magdalenie Niemczyk, Zarządowi NZOZ FOLK-MED i wielu innym osobom, sympatykom naszej Gminy, na których zawsze można liczyć.

 

Lista sponsorów i darczyńców
• Bank Spółdzielczy w Białogardzie
• Fundacja Wsparcia Opoka w Olsztynie
• ARRIVA BUS Transport Polska
• Państwo Małgorzata i Paweł Mazik
• Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka
• Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno –Gospodarczych
• Jan Kruszewski Zakład Usług Drogowo-Mostowo Transportowych w Redlinie
• Konsorcjum Budowlane Sp Z O.O. Waldemar Serafin
• Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski
• GS Koszalin
• Piekarnia S.C. Zbigniew Bąk i Krzysztof Bąk
• Mleczarnia Sp. z o.o. z Gościna
• Ośrodek Hodowli Pstrąga w Czarnowęsach
• Zachodniopomorska Izba Rolnicza w Szczecinie
• Enertrag Sp Z O.O. w Dunowie
• Polana Sp. z o.o. Żelimucha
• Koło Łowieckie „Żerań”
• Koło Łowieckie „Daniel”
• Koło Łowieckie „Bielik”
• Spółka Poldanor S.A. z Przechlewa
• ATF SP z o.o. Spółka Komandytowa Mirosławiec
• Zakład Mechaniki Pojazdowej PAM-TOM Andrzej Potapczyk
• Przedsiębiorstwo Budowlano- Transportowe Stefan Zakrzewski
• Dorota Kijak Hurtownia Elektryczna Artel w Białogardzie
• Przedsiębiorstwo Handlowe „Rolmech” Zbigniew Dunaj i Leszek Bajer
• Jacek Skowroński- Zakład Szklarski
• Zakład Fryzjerski Magdalena Bugajczyk
• Mariola Giec, „U Ziuty” i, „Mar-Trans” Firma Usługowo-Transportowa
• KWS Polska Sp. z o.o.
• Salon Servis STIHL w Białogardzie
• JG Moto Jacek Gogacz
• Irena Król „Cabana”
• Zakład Ogrodniczy Ewa Reeves
• Zajazd Zagłoba w Przegonii
• Renata i Jacek Skrzydlińscy, Ogrodnictwo w Łęcznie
• Firma Usługi Transportowe Waldemar Skorupa
• Grill Bar „ U Bazyla”

  

przejdź na kanał youtube

nasza strona na facebooku

 Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Białogard


strona www Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mapa Gminy Białogard

Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka

Siła w grupie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

zapraszamy na kajaki

kajacek

 kajaki parsęty

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem