PIERWSZA SESJA W NOWEJ KADENCJI

Dodane przez admin - śr., 08/05/2024 - 17:22

PIERWSZA SESJA W NOWEJ KADENCJI

W dniu wczorajszym tj. 7 maja br. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się pierwsza w kadencji 2024 – 2029, inauguracyjna sesja Rady Gminy Białogard.
Jej nowym przewodniczącym został dotychczasowy radny, wybrany po raz kolejny na nową kadencję, Marcin Pender.

W sali zasiedli doświadczeni samorządowcy i debiutanci.

Po ślubowaniu, w tajnym głosowaniu, radni wybrali nowego przewodniczącego rady oraz, po raz pierwszy, dwóch wiceprzewodniczących, którymi zostali: Radosław Kłys i Marcin Sorys.

Kulminacyjnym momentem sesji było uroczyste ślubowanie i zaprzysiężenie nowego wójta, który dotychczas pełnił tę funkcję dwie kadencje wstecz, Jacka Smolińskiego.

W swoim przemówieniu Wójt zapewnił, że dołoży wszelkich starań aby nie zawieść pokładanego w nim zaufania i zachęcił wszystkich do wspólnego działania na rzecz Gminy. Podziękował również tym, którzy go wspierali – rodzinie, przyjaciołom, komitetowi wyborczemu „W jedności siła”.

W sesji uczestniczyło wielu gości, w tym m.in. Robert Falana Burmistrz Miasta i Gminy Tychowo, Piotr Woś Burmistrz Karlina, Magdalena Jaworska-Dużyńska V-ce Burmistrz Karlina, Paweł Wiśniewski Starosta Białogardzki, Dominik Kołodziejski V-ce Starosta, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy, sołtysi oraz urzędnicy.

Wybrano również skład i przewodniczących Komisji Rady Gminy oraz ustalono wynagrodzenie wójta i wysokość diet radnych.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Radnym i Wójtowi, życząc owocnej pracy na rzecz naszej pięknej, wiejskiej GMINY BIAŁOGARD w nowej kadencji 2024 – 2029. (AK)